22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ 57’nci Alay için Erzincan’da Vefa Yürüyüşü düzenlendi

57’nci Alay için Erzincan’da Vefa Yürüyüşü düzenlendi

Çanakkale Savaşında büyük bir kahramanlık örneği sergileyerek bütün askerlerini şehit veren 57’nci Alay için Erzincan’da Vefa Yürüyüşü düzenlendi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından gerçekleştirilen organizasyonda, sabah namazı Cami Kebir’de toplanan Erzincanlılar hep birlikte sabah namazı kıldı.
Çanakkale savaşlarında kahramanlıkları ile destanlaşan 57’nci Piyade Alayı Şehitleri başta olmak üzere Çanakkale’de vatan için şehit düşen askerler için Erzincan’da Vefa Yürüyüşü düzenlendi. 7’den 70’e çok sayıda vatandaşın katıldığı 57’nci Alay Vefa Yürüyüşünde, şehitler için tekbirler getirildiği ve dualar okundu.
Erzincan Müftüsü Yavuz Karabayır tarafından günün anlam ve önemi anlatan vaazının ardından, cami çıkışında vatandaşlara Türk Kızılay’ı Erzincan Şubesi tarafından yarma çorbası ikram edildi.
57’nci Alay Şehitlerini anmak, yad etmek ve söz konusu manevi iklimi toplumun tüm bireyleri tarafından yaşanabilmesi amacıyla gerçekleştirilen organizasyona gençler büyük ilgi gösterdi. Cami avlusunda toplanan vatandaşlar daha sonra ellerinde Türk Bayrakları ve tekbirler getirerek Ordu Caddesi ve 13 Şubat Caddesi güzergahını kullanarak Gençlik Merkezine yürüdüler.
Gençlik Merkezi önünde Kur’anı-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından, şehitler için dualar okundu.
Düzenlenen ‘57’nci Alay Vefa Yürüyüşü’ne Vali Ali Arslantaş, Vali Yardımcısı Fatih Acar, Müftü Yavuz Karabayır, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu, gaziler, askeri personel, kurum müdürleri ve gençler katıldı.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …