2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Aday Öğretmenlere Uyum Semineri Verildi

Aday Öğretmenlere Uyum Semineri Verildi

Milli Eğitim Bakanlığının aday öğretmenlere yönelik düzenlediği ‘Anadolu’da Çok Kültürlülük, kaynakları ve Eğitime Yansımaları’ eğitimleri programı Tercan’da da başladı.
İlk defa bu yıl aday öğretmenler 1.Nisan 6 Mayıs tarihlerinde gittikleri okullarda yöreye uyum sağlayabilmeleri, bulundukları yörenin yerel kültürünü, dilini, lehçesini, folklorunu, sosyal ve ekonomik özelliklerini öğrenecekleri bir uyum seminerine tabi tutulacak aday öğretmenler için Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Anadolu Lisesi Bilişim Teknoloji Salonu’nda düzenlenen seminere 18 öğretmen katıldı. Tercan İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık, Şube Müdürleri Yahya Demir, Yahya Güneş, Abdulvahap Terece, Mercan Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Tarkan Köycü, Tercan Yatılı Bölge Orta Okulu Bilgisayar öğretmeni Emrah Avcıoğlu’nun görevli olduğu seminerin açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürü Turan Işık yaptı. Işık, seminerde yeni göreve başlayacak aday öğretmenlere deneyimlerini aktararak çeşitli nasihatlerde bulundu. Göreve yeni başlayan öğretmenlerle birlikte eğitim kadrolarının daha da güçlendiğini belirten Işık “Öğretmenlik bütün meslekler içinde, en kutsal ve en onurlu meslektir. Sizin gibi genç ve dinamik öğretmen adayları bu mesleğin bütün zorluklarına göğüs gererek, alnınız dik bir şekilde mesleğinizi icra edeceksiniz. Öğretmenlikte başarının temel unsurları sevgi ve fedakarlıktır. Mesleğinizi icra ederken velilerle iletişim kurmaya çalışın. Derslere hazırlıklı girmeye özen gösterin, çalışmalarımızı planlı ve programlı bir şekilde yürütün. Öğrencilerinize vatan millet sevgisini aşılayın. Vatana, millete ve insanlığa yararlı bireyler olmaları konusunda yol gösterin yardımcı olun.
Bu süreçte bizler her zaman sizlerin yanınızda olacağız. İnşallah hep beraber güzel bir ekip ruhuyla ilçemizin eğitim kalitesini daha da artırma gayreti içinde olacağız” dedi. İkinci kısım seminerlerin ise aday öğretmenler 5-9 Eylül 2017 tarihleri arasında kadrolarının bulunduğu okullarda Mesleki Çalışmalar kapsamında tamamlayacaklar. Bu eğitim süreçlerini tamamlayan aday öğretmenler 19 Eylül 2017 tarihinde ders başı yaparak meslek hayatlarına başlamış olacaklar.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …