Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Adrenalin tutkunları Kemaliye’de

Adrenalin tutkunları Kemaliye’de

Türkiye’nin en kapsamlı doğa sporları şenliği Erzincan’ın Kemaliye ilçesinde başladı. Karanlık Kanyon’da 500 metre yükseliğe gerili çelik halat üzerinde ilerleyen sporcular, kanyonun ortasına geldiklerinde kendilerini bir anda boşluğa bıraktı. Yaklaşık 150 metre serbest düşüşün ardından paraşütlerini açan sporcuların gösterisi izleyenlerin de yüreklerini ağızlarına getirdi.
Erzincan’ın Kemaliye İlçesi’nde bu yıl 38’incisi düzenlenen Kültür ve Doğa Sporları şenliklerine, ‘base jump’ atlayışları damgasını vurdu.
Sportif kaya tırmanışı, akarsu sporları nehir kayağı, kano ve rafting, göl sporları su kayağı, kürek, dağ bisikleti, trekking gibi birçok etkinliğin düzenlendiği şenliklerin ilk gününde Karanlık Kanyon’da gerçekleştirilen ‘base jump’ atlayışları gerçekleştirildi.
Karanlık Kanyon’da 500 metre yükseliğe gerili çelik halat üzerinde ilerleyen sporcular, kanyonun ortasına geldiklerinde kendilerini bir anda boşluğa bırakıyor. Yaklaşık 150 metre serbest düşüşün ardından paraşütlerini açan sporcuların gösterisi izleyenlerin de yüreklerini ağızlarına getirdi. Gösterileri ilgi ile izleyenler, atlayışlar sırasında büyük heyecan duyduklarını belirterirken Karanlık Kanyon’da tekne turunu katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci de atlayışları bottan ilgi ile izledi.
Tüfenkci, “Fırat havzası bereket ve üretim getirdi. Şimdi bu havzayı canlandırarak, havza içerisindeki ilçe ve illerimizin turizm potansiyelini geliştirecek bu kültürün canlanmasını sağlayacak projelerin hayata geçirilmesi yönünde çalışıyoruz. Turizm gelirleri Türkiye’de geride oluşuyor. Daha önceki yıllarda yaşanan olumsuz vakalardan sonra aldığımız tedbirlerle turist sayısı arttı. Cazibe merkezi altına aldığımız bölgelerin kültürünü yok etmeyeceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …