23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Aktürk: Geleceğine sahip çıkan milletimiz, bir kahramanlık destanı yazmıştır

Aktürk: Geleceğine sahip çıkan milletimiz, bir kahramanlık destanı yazmıştır

Erzincan Baro Başkanı Adem Aktürk yönetimi ile birlikte Adliye binası önünde basın açıklaması yaparak 15 Temmuz 2016 tarihinde milletin iradesini hiçe sayarak demokrasiye ve millete yönelik FETÖ terör örgütü tarafından kanlı bir darbe girişiminde bulunulduğunu ifade etti.
Erzincan Barosu kentte görülen Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine ilişkin 2 çatı davasına müdahil oldu.
O gece milyonlarca insanın sokaklara döküldüğünü hatırlatan Aktürk, “İnsanımız üzerlerine açılan ateşlere, atılan bombalara, yöneltilen tehditlere gözlerinin önünde vurulan insanlara rağmen asla geri adım atmamış ve meydanları darbeci eli kanlı teröristlere bırakmamıştır.
Asker görünümlü teröristler karşısındaki dik duruşu ile vatanına, memleketine ve geleceğine sahip çıkan milletimiz, bir kahramanlık destanı yazmıştır. Bu alçak darbe girişimi nedeniyle şehit olan 249 vatan evladına Allah’tan rahmet, 2 Bin 193 gazimize uzun ömürler diliyoruz” dedi.
Aktürk, Erzincan Barosu olarak devletin ve milletin yanında olduğunu söyleyerek sözlerine şöyle devam etti: “Bu nedenle Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı bir kısım sanıklar aleyhine Erzincan 2.Ağır Ceza Mahkemesinin 2017/57 ve 2017/86 esasında açılan davalara; Erzincan Barosu, olarak sanıklardan şikayetçi olmak suretiyle devletimizin ve milletimizin yanında müdahil olarak katılma talebinde bulunduk.
Bu darbe davalarının ve yargısal sürecin sonuna kadar takipçisiyiz. Sanıkların en ağır cezayı almaları için hukuk kuralları çerçevesinde gerekeni yapacağız. Söz konusu davaları takip etmek ve müdahil olmak için biz tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Bu sürece milletimizin ve devletimizin yanında sahip çıkın. Bir daha 15 Temmuz gibi bir gecenin yaşanmaması için Erzincan Barosu olarak elimizden gelen her şeyi yapacağımızın bilinmesini isteriz” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …