25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Apçaağa köyünde çocuk oyun parkı ve mescit açılışı yapıldı

Apçaağa köyünde çocuk oyun parkı ve mescit açılışı yapıldı

Kemaliyeli hayırsever İş Adamı Hacı Hüseyin Duru tarafından Apçaağa köyünde yaptırılan çocuk oyun parkı ve mescit açılışı yoğun katılımla yapıldı.
Apçağa köyünde yapılan oyun parkı çocukları sevindirdi. Hayırsever iş adamı Hacı Hüseyin Duru tarafından yapımı gerçekleştirilen Çeşitli oyun guruplarının bulunduğu çocuk oyun parkı ve mescidin açılışına Maliye Bakanlığı Eski Müsteşarı Sayın Hasan Basri Aktan, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı ve KEMAV Başkanı İsmail Yücel, Kaymakam Mustafa İlhan, Belediye Başkanı Mustafa Haznedar, Kemav yönetimi ve çok sayıda davetli katıldı.
Kaymakam İlhan burada yaptığı açıklamada, şehirde olan imkanların artık köylerde de olduğunu söyledi.Çocuk oyun parkının ve mescidin yapımını sağlayan hayırsever iş adamı Hacı Hüseyin Duru tarafından Apçağa köyüne çocuk oyun parkının yapıldığını vurgulayan Kaymakam İlhan,” Çocuklarımız burada gönüllerince oynayıp eğleniyorlar. Tabi onları böyle neşeli sevinçli görmek bizleri de mutlu ediyor.İnşallah geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız yarınları daha güzel olacak.” diye konuştu.Parkların şehirlerin ruhlarının yansıtıldığı yerler olduğunu vurgulayan Kaymakam İlhan,”Parkların yapımı ile köylerimiz güzelleşiyor.Ve yeni yapılan parklara memleketimiz için ülkemiz için canını feda eden şehitlerimizin ve yapımı gerçekleştiren hayır sever iş damaları ve vatandaşların isimleri verilerek halkın kullanımına sunuluyor bu anlamda da bu aşamada karar mekanizmasında yer alan herkesi kutluyorum.
Bu parkımızda inşallah güzel buluşmalara vesile olacak. Yapımında emeği geçen başta hayırsever iş adamı Hacı Hüseyin Duru olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi. Açılış yapıldıktan sonra Apçağa’lı çocuklarımız koro halinde davetlilere küçük bir konser verdi.Gösteriler izleyenler tarafından ilgiyle izlendi.
Daha sonra Kayabaşı tesisleri için yapılan ve gelen misafirler ve ziyaretçiler için yeni mescidimiz açıldı.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …