Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Azmiyle “Kızılcık Şerbeti” isimli kitabını çıkardı

Azmiyle “Kızılcık Şerbeti” isimli kitabını çıkardı

Efor bölümünde görevli Birgül Akkuş eşi ve iki çocuğunun desteği ile fırsat bulduğu her ortamda, bir buçuk yıl gibi bir sürede kadına şiddeti konu alındığı “Kızılcık Şerbeti” isimli roman yazdı.
Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi efor bölümünde görevli hemşire Birgül Akkuş kadına şiddeti ele alındığı “Kızılcık Şerbeti” isimli kitap yazdı.
Çevresinden olumlu tepkiler alan Akkuş, ikinci romanı yazmayı planlıyor.
Kitabını yaklaşık bir buçuk yılda yazdığını açıklayan Akkuş, dünyada en büyük insan hakları ihlalinin başında kadına şiddetin geldiğini günümüzde giderek her geçen gün arttığını söyledi.
“Kitabım Kızılcık Şerbeti… Ben bu kitabı yeni çıkardım. Kitabımın ana temasında kadına yönelik şiddeti anlatmaya çalıştım. Neden kadına yönelik bir şiddet. Bir kadın ve bir anne olarak özellikle her geçen gün görünürlülüğünü maalesef arttırıyor ve maalesef ve maalesef ki toplumumuzda travmatik dejenerasyona sebep oluyor. İnsan haklarının birinci basamakta geliyor bence kadına yönelik şiddet. Buna artık daha fazla dayanamadığım için bunu anlatmaya çalıştım. Yaklaşık bir buçuk yıl içerisinde ben bu kitabı yazdım. Neden bir buçuk yıl derseniz. Uzunca bir süre fakat ben çalışan bir kadınım artı anneyim. Maalesef toplumumuzun bana yüklediği bazı sorumluluklar ve bazı roller var. Bunları da gerçekleştirmem gerekiyor. Bunları devam ettirmem gerekiyor. Bu yüzden uzunca bir süreydi. Çalışan bir kadın olarak da bunun zorluklarını çok yaşadım. Hem yoğun bir tempo ile çalışıyoruz, hem de sağlık sektöründeyiz. Bu çok önemli bir sektör. Burada hassasiyetinizi ve dikkatinizi tamamen hastalarınıza vermeniz geerkiyor. Bu yüzden çok zor oldu. Bunun için fedekarlıklar yaptım. Genellikle kitap okuma saatlerimi ve dinlenme saatlerimi kitabımı yazmaya ayırdım. Ama sonuçtan çok çok memnunum. İyi bir iş çıkardığıma inanıyorum. Okuyucularımdan geri dönüşlerde müthiş olumlu tepkiler aldım. İnşallah bunun devamını da getirmeye çalışacağım.. Kitabımı yazarken özellikle aile desteği ve eşimin bana müthiş desteği bana ayrı bir güç verdi. Ve ben şunu fark ettim bir kadın isterse içinde ki cevheri ortaya çıkarmak isterse zaman, koşullar, yer, mekan hiç önemli değil. Yeter ki içerisinde bu umudu ve gücü hissedebilsin. Bütün kadınlar bence bunu başarabilirler. Bütün kadınlar çok güçlüler.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …