Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Bağımlı Olma Özgür Ol”

“Bağımlı Olma Özgür Ol”

Yeşilay Haftası kutlama etkinlikleri çerçevesinde Erzincan kredi ve Yurtlar Kurumu İl Müdürlüğüne bağlı Mamahatun Kız yurdu ile Erzincan Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün ortaklaşa gerçekleştirdikleri bağımlılıkla mücadele çalışmaları kapsamında, “Bağımlı olma özgür ol” sloganıyla düzenlenen seminer ve sergi açılışına Erzincan Vali Yardımcısı Dede Musa Baştürk, KYK Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, Erzincan Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mesut Turan, Milli Eğitim İl Müdürü Aziz Gün, İl Müftü Yardımcısı Dr. Reşat Şavlı, Memursen Erzincan İl Başkanı Nebi Gül, öğrenciler ve KYK personeli katıldı.
Programda sigara ve bağımlılık yapan diğer maddelerin insan sağlığı üzerindeki etkilerini gösteren serginin açılmasından sonra Erzincan Halk Sağlığı İl Müdürlüğüne bağlı Psikologlar tarafından gerçekleştirilen seminer sunumunda madde bağımlılığının kaynağında iradenin değil, alışkanlıkların etkili olduğu vurgulanırken, tedavi noktasında ise uzman hekimlere başvurularak, konuyla ilgili birimlerden destek alınmasının daha doğru olacağı belirtildi. Yeşilay Haftası etkinliklerinde ve sonrasında bu serginin Yüksek Öğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumuna bağlı tüm yurt müdürlüklerinde de sergileneceğini ifade eden KYK Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, Erzincan Halk Sağlığı İl Müdürü Dr. Mesut Turan’a ve personeline içtenlikle teşekkür ettiklerini, birlikte daha pek çok etkinliği gerçekleştirmeyi arzuladıklarını dile getirdi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …