29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Balon Futboluyla Stres Attılar

Balon Futboluyla Stres Attılar

Eğlenceli anların ilgi odağı haline gelen balon futbolu Erzincan’da yayılmaya devam ediyor. Erzincan Kredi Yurtlar Kurumu’nda kalan kız öğrenciler balon futbolu etkinliğiyle buluştu. Eğlenceli dakikalara sahne olan oyundan çok zevk aldıklarını dile getiren öğrenciler yorucu olmasına rağmen heyecan verici bir oyun olduğunu söylediler.
Erzincan Kredi Yurtlar Kurumunda kalan kız öğrenciler ilk kez balon futbolunu oynayarak eğlenceli anlar yaşadılar.Öncelikle kuralları anlatılan balon futbolunun oyun bölümüne geçildiğinde ise eğlence dolu anlar yaşandı.
Çoğu ülkede hızla yayılan sporların başında yer alan balon futbolu Erzincan’da da odağı oldu. Kuralları futbola benzeyen ancak bazı yönleriyle futboldan ayrılan balon futbolunun temel amacı eğlenmek. Rekabetin ön planda olmadığı balon futbolu, çarpışan otoları andıran futbol oy unu, oynayanlara ve izleyenlere de oldukça keyif veriyor.
Adrenalin tutkunu gençlerin tercih ettiği balon futbolunu deneyen Kredi Yurtlar Kurumunda kalan kız öğrenciler, ilk kez tanıştıkları bu sporun keyfini doyasıya yaşadı. Gönüllerince bir birlerine faul yapan öğrenciler, spor salonunda rakip kaleye gol atmak için kıyasıya mücadele ettiler.
Ders ve sınav stresinde uzaklaşan öğrenciler, hem spor yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını, hem de gönüllerince eğlendiklerini söylediler.
Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Kredi Yurtlar Kurumu İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, “Kurum olarak öğrencilerimize sosyal ve kültürel faaliyetleri mümkün olduğunca sıkça yaptırmaya çalışıyoruz. Gezi etkinliklerimizde vardı. Bugün öğrencilerimize ülkemizde henüz yeni olan, şehrimizde de gayet ilgi gören balon futbolunu kız öğrencilerimizle buluşturmak istedik. Öğrencilerimizin sınav sonrası morallerini yükseltmek, onların enerjilerini boşaltmalarını sağlamak ve eğlenceli bir gün geçirmeleri için bugün bu etkinliği düzenlemiş bulunuyoruz. Öğrencilerimizin oldukça keyf aldığını, çok mutlu olduklarını görmekle birlikte onların bizim için çok özel olduklarını, çok kıymetli olduklarını, onlara hissettirmek, ailelerine, aile bireylerine kendilerine bunu gösterebilmek adına böyle etkinlikleri düşünüyoruz, planlıyoruz. Bugün burada salon futbolu ile birlikte öğrencilerimizle güzel ve hoş bir gün geçiriyoruz.” şeklinde konuştu. İlk kez balon futbolu oynayan öğrenciler hallerinden oldukça memnun olduklarını, yorucu olmasına rağmen heyecan verici bir oyun olduğunu söylediler.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …