11 Aralık Pazartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Baltayla Kuyumcuyu Soymak İstedi

Baltayla Kuyumcuyu Soymak İstedi

Erzincan’da sabah saatlerinde yaşanan kuyumcu soygununda çok sayıda sabıkası bulunan Engin A. İsimli zanlı yanında getirdiği balta ile kuyumcuyu soymaya kalktı.
Sabah saatlerinde meydana gelen olayda elindeki baltayla bir kuyumcuya ait vitrinin camını kıran ve ardından aldığı altın bileziklerle kaçmaya çalışan hırsız vatandaşlar tarafından yakalandı.
Edinilen bilgiye göre olay sabah saat 0850 sıralarında Fevzipaşa Caddesi üzerinde bulunan Mesut Yıldırım’a ait kuyumcu da meydana geldi. Çok sayıda sabıkası olduğu öğrenilen Engin A. (25) olay yerine geldiği motosiklet ile etrafı kontrol ettikten sonra elindeki kalası işyerinin kapısına sıkıştırıp balta ile işyerine ait vitrinin camını kırarak vitrinde bulunan 7 adet bileziği alarak kaçmak istedi. Etrafta bulunan vatandaşların olayı görmesi üzerine kaçmak isteyen şüpheliyi kısa sürede yakalandı.
Olay yerine gelen polis ekipleri şüpheli vatandaşlar tarafından yakalanan Engin A.’yı gözaltına alarak Asayiş Şube Müdürlüğü götürdü. Olay yerin inceleme ekipleri ise bölgeyi güvenlik kordonu altına alarak inceleme başlattı.
Öte yandan kuyumcuya yönelik hırsızlık olayı ise yan tarafta bulunan işyerine ait güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kayıt altına alındı.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …