25 Temmuz Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Barış Öğretmen Kemah’ın Gururu Oldu

Barış Öğretmen Kemah’ın Gururu Oldu

Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Türkiye Ulusal Destek Servisi tarafından  eTwinning kapsamında gerçekleştirilen projelerin kaliteleri, ulusal ve uluslar arası  çapta 81 ilin katıldığı ‘Bir Nefeste Anadolu’ projesinde Erzincan’ı öğrencileri ile birlikte temsil ederek   Kalite Etiketi ile ödüllendirilen Kemah Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Barış Akpınar ilçenin gururu oldu.
Kemah Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesi Müdürü Burhan Kuşcu,konu ile ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, Erzincan’da toplamda 2558 öğretmen eTwinning portalına kayıt olduğunu belirterek,”Bu öğretmenler toplamda 289 proje başlatmış; bu projelerin 99’u aktif olarak sürdürülmüştür. eTwinning projeleri kapsamında Okulumuz İngilizce Öğretmeni Barış AKPINAR’ın projesi Ulusal Kalite Etiketi almaya hak kazanmıştır. Okulumuz ise Ulusal Kalite Etiketi Tabelası ile ödüllendirilmiştir.81 ilin katıldığı bir Avrupa Birliği portalı olan eTwinning’te böyle bir projede yer almak gurur vericidir.Okulumuzda bu tür projelere sürekli olarak yer vererek diğer okul ve ekipler ile etkileşimleri sürdürdük ve sürdürmeye de devam edeceğiz. Emekleri için öğretmenime ve ekip öğrencilerine teşekkür ederim” dedi.
Başarısıyla Kemah’ın gururu olan Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Barış Akpınar ise, “81 ilin katıldığı ‘Bir Nefeste Anadolu’ projesinde Kemah Sultan Melik Çok Programlı Anadolu Lisesi olarak proje ekibimdeki öğrencilerim ile Erzincan’ı temsil etme onuruna sahip olmanın çok güzel bir duygu olduğunu belirterek,” Bu başarı öğretmen ve öğrenci çalışmasının ürünüdür. Projemiz boyunca diğer illerdeki ekipler ile etkileşim halinde olarak ‘Anadolu’nun Kartpostalları Sergisi’ ve ‘Yöresel Ürün Değişimleri’ etkinliklerini Kemah’ta gerçekleştirdik.
Proje boyunca beni ve ekibimi destekleyen tüm idari amirlerimize ve emekleri için ekip öğrencilerime teşekkür ederim” diye konuştu.
Kemah İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukada’da açıklamasında,uluslararası bir başarıya imza atan Barış Akpınar’ı ve öğrencilerini tebrik ederek , “Başarılarınızın devamını diliyorum. Umarım diğer öğretmenlerimiz için de teşvik edici olur. Bu ödüle Kemah ilçe eğitim camiasından bir öğretmenin layık görülmesi bizler için gurur verici bir durum.
Sadece İngilizce Öğretmenlerinin değil diğer alanlardaki öğretmenlerin de bu şekilde eTwinning çalışmalarına katılıp okullarına, öğrencilerine başarıda sınır tanımayan bir yaklaşımla katkı sağlamaları, yeni bakış açıları geliştirmeleri, uluslar-arası araştırmalar ve çalışmalar gerçekleştirmeleri bizler için oldukça anlamlıdır.Başarılarının devamını diliyorum” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …