Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Baro’ya Yeni Hizmet Binası

Baro’ya Yeni Hizmet Binası

“Projelerimizi çizdirdik. Bu doğrultuda Ankara’da Barolar Birliği ile çeşitli görüşmelerde bulunduk. Projelerimizi sunduk. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın da desteğini aldık. Barolar Birliği başkanımız Prof. Dr. Metin Feyizoğlu’da hazırladığımız projeye gerekli desteği verdi” diyen Erzincan Baro Başkanı Adem Aktürk yaklaşık 1 Buçuk milyon TL’ye satın alınan hizmet binası Erzincan Baro Başkanlığının hizmetine tahsis edildiğini söyledi.
Erzincan Baro Başkanlığı yeni hizmet binasını aldı. Barolar birliği tarafından yaklaşık 1 Buçuk milyon TL’ye satın alınan hizmet binası Erzincan Baro Başkanlığının hizmetine tahsisi edildi.
Erzincan Baro Başkanı Adem Aktrk Gazeteciler Cemiyetinde açıklama yaptı. Aktürk açıklamasında, bağımsız savunma için bağımsız binanın şart olduğunu vurguladı.
Aktürk; “12 Ekim 2016 yılında göreve geldiğimiz ilk andan itibaren bağımsız savunmanın şartı olmak için bağımsız bina bir için alışmalarımıza başladık. 5 aylık zaman zarfı içerisinde avukatlarımızla baromuza yakışır hizmet binası bulmak için çeşitli girişimlerde bulunduk. Berk plazada bulunan yan yana 4 ofis ile ilgili, ilgili firmanın yetkilileri ile ilgili çeşitli görüşmelerimizi yaptık. Bir noktada uzlaştık. Projelerimizi çizdirdik. Bu doğrultuda Ankara’da Barolar Birliği ile çeşitli görüşmelerde bulunduk. Projelerimizi sunduk. Başbakanımız Binali Yıldırım’ın da desteğini aldık. Barolar Birliği başkanımız Prof. Dr. Metin Feyizoğlu’da hazırladığımız projeye gerekli desteği verdi. 5 aylık zaman içinde proje olgunlaştı. Barolar birliğinde gelip gerekli incelemeleri yaptılar. 14 Nisan 2017 tarihinde Yaklaşık bir bucuk milyon TL bedel karşılığı, biz berk plazada bulunan yeni baro binamızı satın aldık. İmzalarımızı attık. Tapularımızı aldık. Bu proje dahilinde Erzincan’a yaklaşık tefrişat, mobilya ve hizmet bedeli alım sureti ile yaklaşık 2 Milyonluk bit yatırım oldu. Bu yatırımı barolar birliği bize yaptı. Barolar birliği hizmet binası olmayan şehirlere kendi bütçesinden ödenek ayırıyor. Hizmet binasını alıyor Barolara tahsis ediyor. Biz şehrimize 2 Milyon TL’lik barolar birliği tarafından kaynak aktarımına vesile olduk. Avukatın, baronun itibari olabilmesi için ilk önce adliye dışında özel bağımsız meslek odamıza , avukatlarımıza yakışır bir hizmet binası gerekliliğiydi. Bağımsız savunmamız için itibarlı bir iş yerinde binamızı aldık” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …