29 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Başkan Başsoy: Bizler 15 Temmuz’u milli hafızamıza kazıdık

Başkan Başsoy: Bizler 15 Temmuz’u milli hafızamıza kazıdık

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.
Başkan Başsoy mesajında; “Millet olarak ihanete uğrayışımızın, bizleri korusun, canımıza, malımıza, namusumuza sahip çıksın diye bu milletin malı olan silahları teslim ettiğimiz hainlerin namlularını bizlerin üzerine doğrultmasının üzerinden tam bir yıl geçti.
Milletin parasıyla okuyan cübbeli teröristlerin, adalet terazisini tarumar ederek milletin evlatlarına tuzak kurmasının üzerinden tam bir yıl geçti.
Üniversite kürsülerinde bilim yerine ihanet yeşerten sahte alimlerin, milletin evlatlarının geleceğine kastetmesi girişiminin üzerinden tam bir yıl geçti.
Millet desteğini arkasına alarak, bu millete ihanet eden kalleşlerin, milleti hiçe saymasının üzerinden tam bir yıl geçti.
Dış mihrakların taşeronu FETÖ belasının, gaddarca, hunharca, küstah bir cüretle devletimize ve milletimize kastetmesinin üzerinden tam bir yıl geçti.
İnsanlık tarihinin yazdığı en büyük ihanetlerden biriydi 15 Temmuz. Biz bu tarihi milli hafızamıza kazıdık. Biz bu geceyi unutmayacağız ve unutturmayacağız.
O gece millet geleceğine sahip çıkmaya kararlıydı..!
Kararlıydık, ant içmiştik beraber yürümeye bu yollarda;
Biz o ihanet gecesini, liderimiz, tarihimizin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından biri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendinin “Milletim siz yeter ki dik durun..! Biz ölümüne..! Ölümüne..!” diyerek milyonları sokağa döken o cesur, o vakarlı duruşu ve bu aziz milletinde o çağrıyı alır almaz kahramanca namerde göğsünü germesiyle atlattık.
Milleti için, devleti için, bayrağı için konvoyu kurşunlanan, canını hiçe sayarak milletiyle tek vücut olan, medarı iftiharımız, hemşerimiz Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Beyefendinin dik duruşuyla atlattık.
Meclisin içerisinde kafalarına bombalar yağarken, “Bombada atsanız buradayız..! Ne yaparsanız yapın buradayız..!” Diye haykıran cesur yürekler sayesinde bu günleri gördük.
Cumhurun Başkanının bir işareti ile sokakları ihanet şebekelerine terk etmeyen, bir gece kahramanca savaşan, şehit olan, gazi olan yiğitlerimiz sayesinde felaha kavuştuk.
Ve yüz yıl sonra dünyaya haykırdık. Bu millete kastedenler, bu milleti yok etmeye çalışanlar, boyunduruk vurmaya çalışanlar, vatanı için, milleti için, Allah için ölümü göze alan bir millet esaret altında yaşamaz, yaşayamaz. Çabalarınız beyhude.
O gece Erzincan bizlerle birlikte saat 23.20 sularında partimizin önündeydi. İlk basın açıklamamızı orada yaptık. Darbecilere asla geçit vermeyeceğimizi haykırdık. “Bunu bütün dünya duysun ve bilsin ki Erzincan’da bütün hemşerilerimiz bir irade ortaya koymuştur ve bu hain darbeye geçit verilmeyecektir” dedik.
Ardından, saat gece 12 sularında, tüm Erzincan’ı kapsayan SMS ler ile halkı sokağa davet ettik. Sayın Cumhurbaşkanımızın Meydanlara daveti ile anons sistemlerimizi devreye soktuk ve tüm kenti bir kez daha devletine sahip çıkmaya çağırdık. 00.30 sularında Ak Parti İl binamız önünden Dörtyol Meydanına yürürken, hemşerilerimizin omuzlarında halka ilk hitabımızı gerçekleştirdik. Bu esnada insanlar oluk oluk, dalga dalga artık Dörtyol Meydanına doğru akıyordu. Bir merdiven üzerinde megafonla başlattığımız hitaplarımızı kısa süre içerisinde belediyemize ait bir kamyonetin üzerinden, kurduğumuz küçük bir ses sistemi ile devam ettirdik.
1 Saat içerisinde Dörtyol Meydanını dolduran 10 Binlerin heyecanını, duyarlılığını gördüğümde, bu gecenin sabahının hayırlı olacağına artık güvenim tamdı. Tüm siyasiler oradaydı. AK Parti, MHP, CHP ve diğer siyasi parti temsilcileriyle kamyonetimizin üzerinde halkımızın yanındaydık. Sivil toplum örgütleriyle, alevi, sünni kanaat önderleri, yaşlısı, genci, çocuğu, kızı, kızanı, kısacası bu asil ve cesur millet ile meydan doluydu ve ülkesine, demokrasiye sahip çıkmaya kararlıydı.
Saat 01.30 sularında kamyonetin üzerinden meydana hitabım sırasında, 3. Ordu Komutanımız Org. İsmail Serdar Savaş aradı. Halkın ve sivil iradenin yanında olduğunu açıkça beyan etmesi üzerine, bu ifadesini o an meydandakilerle paylaşınca, meydan alkışlarla gerçek komutanlarına saygısı ve sevgisinin baki olduğunu gösteriyordu. Buradan Ordu Komutanımıza da o geceki dik duruşundan dolayı teşekkür ediyorum. Rektörümüz oradaydı, kurum müdürlerimiz oradaydı. Muhtarlarımız oradaydı. O gece Erzincan, Milli iradenin yılmaz savunucuları top yekûn oradaydı.
Sayın Valimiz, ihanetin başlangıcından beri, emniyet müdürlüğü ile birlikte kriz koordinasyonunu yürütmekteydi. O gece gerekli hassasiyetle hareket eden emniyet mensuplarımıza da teşekkür ediyorum.
Sayın Valim Ali Arslantaş’a, o gece, milli ve şuurlu bir devlet adamı duruşundan dolayı teşekkür ederim. Gece bizlerle birlikte olan Erzincan Milletvekilimiz Sebahattin Karakelle’ye, o gece Sayın Başbakanımızın yanında olan milletvekilimiz Serkan Bayram ve İl Başkanımıza, bütün siyasi organlarımıza Ak Parti ailesine, üst düzey katılımları ile darbeyi lanetleyen tüm siyasi yapıların temsilcilerine teşekkür ederim.
Vatanı fetöye, pusuda bekleyen diğer fraksiyonlara, terör örgütlerine, bunları besleyen ve büyüten, bu hain geceyi planlayan şer odaklarına bırakmadığı için,
Erzincan halkına teşekkür ediyorum. Kahramanca savaşan, şehit olan, gazi olan aziz milletimize teşekkür ediyorum. Allah bir daha bu kahraman ve yüce millete böyle geceler yaşatmasın inşallah” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …