22 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Başkan Başsoy, Kemah’ta Öğrencilerle Biraraya Geldi

Başkan Başsoy, Kemah’ta Öğrencilerle Biraraya Geldi

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy Kemah Kaymakamlığını yeni atanan Kaymakam Ahmet Karaaslan’ı ve Kerer köyü İlköğretim okulunu ziyaret ederek öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye etti.
Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ilk önce Kemah Kaymakamlığına yeni atanan Kaymakam Ahmet Karaaslan’ı makamında ziyaret ederek bir süre sohbet etti. Akabinde Kemah Kerer köyüne geçen Başkan Başsoy ve Kemah İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Çukadar, Kerer köyü İlköğretim okulunda okuyan öğrencilerini ziyaret ederek öğrencilere kırtasiye malzemesi hediye etti. Burada bir açıklama yapan Başkan Başsoy şu ifadelere yer verdi. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının başlamasıyla birlikte bizlerinde ilimizde ve çeşitli yerlerde Milli Eğitim ile ilgili etkinlikleri değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmelerimizden biriside istedik ki farklı olsun. Kemah’daki Kerer İlköğretim okulunu seçtik ve bugün burayı ziyaret ettik dedi. Başkan Başsoy, Bu okulumuzun bizim için ayrı bir özelliği var. Erzincan’da TEOG’da birinci olan bir okulumuz. Öğrencilerimiz başarılı, okul idaremiz ve öğretmenlerimiz başarılı ayrıca bu okulun ve bu bölgenin de benim üzerimde ayrı bir hatırası var. Doğanbeyli nahiyesinde görev yaptım ve bu terciğimizi de bu bölgeye vefa borcu olarak 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının açılışında hem ilkokul hem de ortaokul olduğundan dolayı ilkokulunda bulunması da bir tercih meselesi oldu. Ve hem başarılı öğrenciler hem de böyle köylerimizde kolay kolay öğrenci bulunmuyor. Buradaki öğrencileri teşvik açısından, öğretmenleri teşvik açısından burayı tercih ettik ve bugün Kerer İlköğretim okulunu ziyaret ediyoruz. Öğrencilerimize moral motivasyon olsun diye, öğretmenlerimize moral ve motivasyon olsun diye bugün buradayız. Ben hem İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü, okul müdürümüzü ayrıca öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi hatta ve hatta öğrenci velilerimizi tebrik ediyorum.
Böyle bir ortamda fiziki anlamda binaların çok iyi olmadığı ve şehirden uzak olan bir yerde demek ki başarı elde edilebiliniyormuş. Erzincan’da diğer vilayetlerde çok lüks okullarda bu başarı gelmeyebiliyor. Ama demek istenirse her yerde her alanda her bölgede, köyde, kasabada başarılı öğrenciler yetiştirilebiliniyor.
Ben tekrar 2017-2018 Eğitim Öğretim yılının hayırlı geçmesini diliyorum, buradaki öğrencilerimize ve tüm Türkiye’deki öğrencilerimize de başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmelerini diliyorum.

Diğer Haberler

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı …

Erzincan’da Seralarda Ocak Ayında Marul Hasadı Sürüyor

​Erzincan’da kış sezonunda seralarda marul hasadı devam ederken, Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müdür …