22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Bayramda 10800 hastaya hizmet verildi

Bayramda 10800 hastaya hizmet verildi

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız ,10 günlük tatil süresinde yapılan çalışmalar hakıkında bilgi verdi. Araştırma hastanesi toplantı salonunda Basın mensuplarıyla bir araya gelen Yrd. Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız; 10 günlük tatil sürecinde Acil servisimizde ortamla günlük 1100 hasta başvurdu 10 günlük toplam sayımızda 10797 hasta belirledik. Yani 10800 hasta Erzincan da bayram boyunca sağlık hizmeti aldı dedi.
Erzincan Mengücek Gazi Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Ufuk Kuyrukluyıldız yaptığı açıklamada; Tabi ki tatil 10 gün olunca sağlık alanında bizimde önceden bi takım hizmetleri planlamamız gerekti. 26 Ağustos ile 4 Eylül 2017 tarihleri arasında birlikte geçirmiş olduğumuz 10 günlük bayram tatilinin öncesinde arkadaşlarla birlikte gerekli sağlık hizmetini verebilmek adına planlamalarımız yaptık. Hepimizin de bildiği gibi 2 ayrı servisimiz var bizim ana binamız ve dört yol yerleşkemiz. Ana binamızda günlük 6 hekim dört yol yerleşkemizde günlük 2 hekim 24 saat boyunca 10 günlük tatilde hizmet verdiler. Acil servisimizde ortamla günlük 1100 hasta başvurdu 10 günlük toplam sayımızda 10797 hasta belirledik.
Yani 10800 hasta Erzincan da bayram boyunca sağlık hizmeti aldı. Yine yatırılan hasta sayısı batkımız zaman 289 tane hasta servislerde yatarak tedavi gördü. Bu hastaların 178 yine bu süreçte taburcu edildi. Tabi mevzu bahis kurban bayramı olunca hepimizin aklına ufak tefek iş kazaları geliyor bayram boyunca bizim acilimize aşa ki hastanemize 74 kişi yukarı araştırma hastanesinde 46 kişi ufak tefek çeşitli delici kesici alet yaralanmaları ya da bu kesim sırasında bir takım tramvaylar nedeni ile başvurdu.
Ve yaklaşık bunlardan 2 hasta dışında diğerleri ayaktan tedavi görüp dikişleri atılarak evlerine taburcu edildi. 2 hastamızın damar sinir kesimleri mevcuttu ve bunlar hastanemiz de yatarak şuan tedavi almakta. Yine yoğun bakımda toplam 78 hasta yatırıldı bu süreçte. Bu 78 hastanın takip ve tedavisini yaptılar.
Acil ameliyatlarımıza baktığımız zaman 73 tane acil ameliyat aldık bunların ağırlığı kadın doğum ameliyatları ve ortopedi ameliyatlarıydı.
Yaklaşık %30 u 21 tane kadın doğum ameliyatı 18 tanesi ortopedi ameliyatı toplamda 78 ameliyat 10 günlük bayram tatili boyunca yapıldı. Bu 10 günlük süreç içinde Erzincan da hizmet veren tek sağlık kurumu olduğumuz için özelikle bizim ayaktan hasta sayımız günlük polikiliğine gelen 5000 civarında. Acil deki hasta sayımız ortalama 800 civarında bu rakam yaklaşık %40 %45 civarında günlük olarak artı. Umarım insanlarımız halkımız verdiğimiz sağlık hizmetinden memnun kalmışlardır.
Bundan sonraki süreçte de yine bu tatiller olduğu müddetçe bizim sağlık hizmetlerinde bi takım önlemler almamız gerektiği bu süreçte hazırlıklı olmamız gerektiğini daha net anladık.Herkesin geçmiş kurban bayramını tebrik ediyorum umarım sağlıklı huzurlu daha güzel günlerde daha güzel bayram tatillerinde birlikte oluruz’ dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …