Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Erzincan’da Parti Binasının Açılışını Yaptı

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Erzincan’da Parti Binasının Açılışını Yaptı

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici  Erzincan’a geldi. Erzurum’dan Erzincan’a karayolu ile gelen Mustafa Destici burada parti binasının açılışını yaptı. Binanın açılışının hayırlara vesile olmasını dileyen Mustafa Destici Büyük Birlik Partisi’nin net bir çizgisi olduğunu ve bu doğrltuda çalışmalarını gerçekleştirdiklerini ifade etti.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici Erzincan’a gelerek bir dizi ziyaretlerde bulundu. Erzurum’dan karayolu ile Erzincan’a Büyük Birlik Partisi Erzincan İl Başkanlığı binasının açılış törenine gelen Mustafa Destici burada partililerle buluştu.
Ardından açılışını yapmak üzere Büyük Birlik Partisi Erzincan İl Başkanlığı binası önünde kurdale kesti ve binanın hayırlara vesile olmasını diledi.
Gerçekleşen açılış törenine Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici’nin yanı sıra Büyük Birlik Partisi Erzincan İl Başkanı Tolga Altınok, Alperen Ocakları İl Başkanı Berat Okumuş, partililer ve Alperen Ocakları yönetimi ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Açılışın ardından binayı gezen Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici binanın hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek Büyük Birlik Partisi’nin Türk siyasetinde net bir çizgisi olduğunu ve doğrultuda çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.
Destici yapmış olduğu açıklamasında;” Erzincan il başkanlığımızın yeni il binasını hep birlikte açtık öncelikle hayırlı uğurlu olmasının diliyorum. Büyük birlik partisi Türk siyasetinde net bir çizgisi var ve dolayısıyla dün değinini aksini yapan yada dün dediğini unutan bir siyasi hareket değildir.
Dünkü ana ilkeleri neyse bugünde onlara sahip çıkarak yoluna devam etmektedir. En son 16 Nisan’da yapılan halk oylamasında ‘evet’ dememizin yani yeni sisteme ‘evet’ dememizin ana sebebi de bu ilkeli duruşun ve ilkelerimizle hareket etmenin bir sonucudur. Çünkü orada ortaya koyduğumuz şartlar belliydi. Tabi bunlarla ilgili eksiklikler yokmu? Bu eksiklikler var. Bu eksikliklerin uyum yasaları sürecinde bu süreçte biz giderileceğini ümit ediyoruz.
Bunlar nedir siyasi partiler ve seçim yasasının demokratikleştirilmesi, barajın kaldırılmasıdır. Seçim işbirliklerinin yasal hale getirilmesidir. Milletvekillerinin belirlenmesi Ankara’dan parti genel başkanları tarafından değil, ön seçimle illerden yapılmasıdır.
Terörle mücadelede ciddi bir mesafe alınmış vaziyette. Ciddi bir mücadele veriliyor tüm unsurlarına karşı ciddi bir mücadele veriliyor. Top yekün bir mücadele veriliyor içeride ve dışarıda. Biz bunu destekliyoruz sonuna kadar. Tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu topraklardan PKK’nın ve diğer terör örgütlerinin tamamen silinip atılıncaya kadar sadece bu topraklardan değil, Suriye’nin kuzeyinden de Irak’ın kuzeyinden de bölgemizden de tamamen terör temizlenene kadar bu mücadelenin yine aynı ciddiyetle aynı kararlıkla sürdürülmesi gerektiğini ifade etmek istiyorum.
Cumhurbaşkanıyla, ABD Başkanının görüşmesi oldu. Arkadaşlar dış politika milli bir politikadır. Dolayısıyla da burada herkesin bir ve beraber olması lazım. Cumhurbaşkanı orada Türkiye Cumhuriyeti Devletini temsil etmiştir. Dolayısıyla bu görüşmeyi itibarsızlaştırmaya ya da hafifleştirmeye ya da Türkiye’nin aleyhine olacak sonuçlar doğurmasını neticeye götürmesine alkış tutmak yada bu tür beklentilerin içerisinde olmak doğru değildir.
Orada Türkiye Cumhuriyeti Devleti temsil edilmiştir ve bize göre de başarılı bir görüşme olmuştur. Özellikle PYD ve YPG konusunda terör örgütleri konusunda sayın Cumhurbaşkanı çok net ve açık bir şekilde söylenmesi gerekenleri Trump’un yüzüne söylemiştir. Bundan sonra Türkiye’nin de PYD ve YPG’ye aman vermeyeceğini bir terör örgütü olarak PKK’nın uzantısı olarak görüldüğünü ki bunu biz bildiğimiz kadar ABD’de biliyor ve dolayısıyla müsaade edilmeyeceğini söylemesi de çok doğrudur, yerinde olmuştur. Bizde bu hususların zaten açık ve net bir şekilde dile getirilmesini ifade etmiş olan bir siyasi partiyiz. Bunların dile getirilmesinden de memnuniyet duyduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyorum. Ama tabi söylemekle yetmez Türkiye bu konuda hızlı ve süratli adımlar atması lazım. Geçmişte yapılan hataların bedelini ödüyoruz. Bu gün bir bedel ödememiz gerekiyorsa öderiz, çünkü eğer bugün bedel ödemezsek, müdahale etmezsek yarın daha ağır bedeller ödemek durumunda kalırız. Yarın daha ağır bedel ödemek istemiyorsak bu gün ne pahasına olursa olsun hangi bedeli ödeyeceksek ödeyelim bu PKK, PYD ve YPG illetinden artık kurtulalım” dedi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …