23 Nisan 2022 ,Cumartesi
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Bezal: Tavan fiyat uygulaması 12 Nisan itibariyle başladı

Bezal: Tavan fiyat uygulaması 12 Nisan itibariyle başladı

Hazine Müsteşarlığı tarafından yayımlanan genelge ile fiyat serbestliğinin kaldırıldığını, getirilen tavan fiyat uygulamasının yılsonuna kadar geçerli olacak. Tavan fiyat sonrasında trafik sigortalarında ciddi bir indirimin bekleniyor. Zorunlu trafik sigortasında prim yüksekliğini önlemek amacıyla getirilen tavan fiyat uygulaması 12 Nisan itibariyle başladı.
Tavan fiyat uygulamasına geçildikten sonra sigorta şirketleri poliçe kesemediklerini dolayısıyla araç sahiplerinin sıkıntı yaşandığını belirttiler.
Sigorta şirketi yetkilisi Sinan Bezal konu ile ilgili olarak açıklamada bulundu.
Bezal açıklamasında; “Şirketlerin Tavan fiyat uygulaması ile alakalı hiçbir sigorta şirketinin ekranları tam olarak çalışmamakta, tabi ki bunun yanında müşterilerde sitemlerini bizlere iletiyorlar, poliçe kestiremiyorlar günleri geçmesine rağmen cezaya kalıyorlar. Yolda uygulamalar da engelleniyorlar ve araçları bağlanıyor. Bunun ile ilgili sigorta şirketlerine gerekli bilgileri veriyoruz ama bugün itibariyle hala birçok şirket tam olarak poliçe kesemiyor. Sistem sürekli hata veriyor primlerden kaynaklandığını söylüyorlar ama burada müşteri ve bizler aşırı derecede mağduruz. Bunun düzelebilmesi için hazinenin bir an önce sigorta şirketleri ile irtibata geçip düzenlemeyi yapması lazım” dedi.
Araç sigortasın yapmak için işletmeye gelen mağdur Mustafa Kocatürk, “araç sigortamı yaptırmaya geldim fakat Cuma gününden beri uğraşmama rağmen hiçbir sigortacıdan poliçemi yaptıramadım, sistemin onay vermediğinden dolayı yapamadıklarını söylüyorlar şuan burada da sistemin kapalı olduğunu ve hiçbir şekilde poliçe kesemediklerini belirtiyorlar uzun yola çıkacam aracımın sigortası olmadığı için çıkamıyorum şehir içinde dahi korkarak biniyorum. Böyle bir durum da hata bizim mi yoksa sigorta şirketlerinin mi bunu sizler kanalı ile yetkililere duyurarak bir an önce çözümünün yapılmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …