Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Binali Yıldırım, Hemşerileriyle İstanbul’da Buluştu

Binali Yıldırım, Hemşerileriyle İstanbul’da Buluştu

Erzincan Kültür Eğitim Vakfı (EKEV) ve Erzincanlı Sanayici ve İşadamları Derneği (ERSİAD) organize ettiği İstişare Toplantısı’nda, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ı, gurbetteki STK temsilcileriyle buluşturdu.
AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olmasının ardından ilk kez İstanbul’da ki Erzincan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelen Başkan Binali Yıldırım, büyük sevgi gösterileri ve alkışlar arasında girdiği salonda, masaları dolaşarak, hemşehrileriyle tek, tek tokalaştı ve kısa süreli de olsa sohbet etti.
Katılımın yoğun olduğu programa, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekilleri Süleyman Karaman ve Burhan Çakır, İstanbul Milletvekili Serkan Bayram, Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, Kemah Kaymakamı Ahmet Karaaslan, Kemaliye Kaymakamı Mustafa İlhan, Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, Kemah Belediye Başkanı Osman Kemal Aslan, İstanbul, Ankara ve Bursa’da faaliyet gösteren Erzincan STK başkanları katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan EKEV Başkanı Sadık Ağca, istişare toplantısına katılanlara teşekkür ederek, “ERSİAD ile birlikte organize ettiğimiz bu toplantıda, Vakfımızın hamisi, TBMM Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan adayımız, onurumuz Sayın Binali Yıldırım ile Erzincan protokolü ve STK başkanlarımızı buluşturmak istedik. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonrada organizasyonlarımızı hep birlikte gerçekleştireceğiz.
10 Şubat 2019 tarihinde, Erzincan ve tüm şehitlerimiz için Şehzade Camiinde Mevlid-i Şerif okutacağız. 24 Şubat 2019 tarihinde, Çırpıcı Sosyal Tesislerinde bursiyer ve işadamlarımızı Başkanımız Sayın Yıldırım ile buluşturacağız. 10 Mart 2019 tarihinde ise Haliç Kongre Merkezi’nde, Erzincanlılar Buluşması etkinliğini gerçekleştireceğiz. Tüm bu programlarda binlerce hemşehrilerimizle birlikte olacağız” dedi.
ERSİAD Başkanı Saim Bahadır da konuşmasında, İstişare toplantısının Erzincanlıların birlik ve beraberliğine büyük katkı sunacağına inandığını belirterek, gece gündüz demeden çalışacaklarını ve 01 Nisan 2019 tarihinde Binali Yıldırım’ı İstanbul’a Başkan yapacaklarını belirtti.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş da yaptığı konuşmada, Erzincan’ın asayişi, eğitimde geldiği nokta ve il genelde yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler vererek, işadamlarını Erzincan’a yatırım yapmaya davet etti.
Büyük alkışlar arasında kürsüye çıkan ve konuşmasına, “Can Erzincan’ın evlatları olarak canıma can kattınız.” sözleriyle başlayan TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “Varlığınızı bilmek, hissetmek bize her zaman huzur ve güven veriyor. Refahiye’nin Kayı köyünden 12 yaşında çıkan Binali, bugün Binali Yıldırım olduysa bunu İstanbul’a borçludur. İstanbul’da okudum, meslek sahibi oldum, yuva kurdum ve siyasete başladım. Bu şehre benim borcum var. Şimdi sefere çıktık. Sefer bizden, zafer İstanbullulardan ve Cenabı Mevlam’dan. Allah hakkımızda hayırlısını versin. Biz sefere talibiz. Zafer, takdirdir. Cumhur İttifakı olarak, bütün ilçe adaylarımızla 39 ilçede gece gündüz çalışacağız. Boş işlerle boş laflarla kaybedecek bir saniyemiz bile yok. Bizi anlamak isteyen 16 yıla baksın, Anadolu topraklarına gitsin. Bölünmüş yollara, hızlı trenlere, hava yolunu nasıl halkın yolu yaptığımıza baksın. Bizi anlamak isteyenler Avrasya Tüneli’nden, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden, Marmaray’dan geçsin. Başka bir şeye gerek yoktur. Türkiye’nin her köşesinde yolları böldük, hayatları ve milleti birleştirdik. Yolları böleriz, Türkiye’yi böldürtmeyiz. Bunu herkes böyle bilsin” dedi.
Hiçbir zaman için koltuk sevdalısı olmadığını ifade eden Başkan Binali Yıldırım, “Parlamenter sistemden başkanlık sistemine geçildi. Kendi elimizle başbakanlık koltuğunu teslim ettik. Bana koltuk meraklısı diyeceklerin hiç konuşmaya hakkı yok. Koltuk sevdalısı değilim, benim koltuğum ve makamım milletin gönlündedir. Milletin gönlüne girdiysek gerisi teferruattır” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …