29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Bu bayramlarda düşmana karşı birlik ve beraberlik mesajları vermek gereklidir

Bu bayramlarda düşmana karşı birlik ve beraberlik mesajları vermek gereklidir

AK Parti Erzincan Mileltvekilleri Sebahattin Karakelle ve Av. Serkan Bayram Ramazan Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladılar.
Mesajlarında; “Maddi ve manevi sayısız güzelliklerin yaşandığı, mükafatlarımızın ise sınırsız verildiği, hayır bereket , dua ve niyaz ayı ramazan ayından sonra bayrama erişmiş bulunmaktayız.
Sevgi , hoşgörü, sabır ve yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği, bu güzel manevi mevsimden sonra kardeşlik ikliminin ve dayanışma ruhunun tazelendiği bayramımızı yaşıyoruz.
Hayırlı olsun.
Şefkat ve merhamet duygularının dünyalarla ölçülemediği bu ramazan ayında, ilimizde ve ülkemizin genelinde imkanlar çerçevesinde yardımlaşmanın en güzel örnekleri yaşanmış, toplumumuzdaki sevgi bağlarının güçlenmesi sağlanmıştır.
Şimdi ise bu güzel bayram gününde güçlenen sevgi bağımızla birlikte kucaklaşmak, dosta düşmana karşı birlik ve beraberlik mesajları vermek gereklidir.
Bir çok manevi güzelliklerle dolu bu ramazan mevsiminde, ülke insanımızın huzuruna uzanan karanlık emelli eller, yine milletimizin kararlı ve sağduyulu yaklaşımlarıyla bertaraf edilecektir.
Ülkemizin ve yüce milletimizin medeniyet yolundaki kutlu yürüyüşü terörle ve Fetö gibi kanlı darbeci zihniyetlerle kesilmek istense bile, bir taraftan Milli kültürünü ve dini değerlerini, diğer taraftan gelişmiş demokrasilerin evrensel değerlerini birleştirerek, belirlediği 2023 -2050-2071 gibi uzun vadeli vizyonlarıyla yoluna yılmadan ,yorulmadan her türlü engeli aşarak devam edecektir.
Unutulmamalıdır ki dünya sahnesinde artık apayrı bir Türkiye vardır. Türkiye tarihten gelen sorumluluğuyla dünyanın kriz bölgelerindeki halklara şefkat elini uzatmaya devam edecek, mazlum milletlerin yanında olacaktır.
Bugün bu mübarek günlerde Gazze’de İsrail zulmü devam ediyor ve maalesef dünya seyrediyor. İnsan Hakları havarileri, insan hakları anlayışını İslam ülkelerine ve mazlum milletlere uygulamıyor. Gazze’de , Irak’ta , Suriye’de , Tunus’ta, Cezayir’de , Miyanmar’da her gün yürekler yanmakta ancak, Birleşmiş Milletler sadece seyretmekte ,Güvenlik konseyi ise 5 ülkenin güdümünde olmaya devam etmektedir.
Bütün bunların yanına son Katar örneğinde olduğu gibi İslam ülkelerini biribirine kırdırmak , biribirine düşürmek adına emperyalist devletlerin kurguladığı oyunlar birbir sahneye koyuluyor. Türkiye Cumhuriyeti büyük ve güçlü bir Ülke olarak İslam Alemi içerisine sokulan her türlü fitnenin karşısında olacak, bütün mazlumları kucaklamaya devam edeceğiz.
Türkiye olarak bu konulara sesiz kalmamız mümkün değildir. İslam adına, din adına, özgürlükler adına, yapılan yanlışları kabullenmemiz asla düşünülmemelidir.
Bu yaşadığımız Mübarek Ramazan Bayramının acılara, dertlere şifa olmasını diliyorum.
Bu düşüncelerle Aziz Hemşehrilerimizin Yüce Milletimizin ve İslâm Aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum” dediler.

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …