Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Bulut: bayramlar dayanışma ve kaynaşmanın doruğa çıktığı özel günlerdir

Bulut: bayramlar dayanışma ve kaynaşmanın doruğa çıktığı özel günlerdir

AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, Ramazan Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayarak Erzincanlıların ve tüm İslam âleminin Ramazan Bayramını kutladı.
Erzincan AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, mesajında şunlara yer verdi: Bayramlar insanlar arasındaki sevgi, saygı, dayanışma ve kaynaşmanın doruğa çıktığı özel günlerdir.
Ramazan ayı içerisinde tuttuğumuz oruçlar, teravihler ve Kadir Gecesi ile dolu dolu geçen Ramazanın karşılığı olan bu bayram günlerinde küslerin barıştığı, yardımlaşmanın en ön planda olduğu, fakir sofralarında iftarların yapıldığı ve karşılığında Müslümanlara ‘’bayram’’ olarak sunulan günlerin bayram tadında geçmesini diliyorum” dedi.
Başkan Bulut, “Dinimizin, rahmet, Merhamet ve bereket ayı olarak nitelediği mübarek Ramazan-ı Şerif’i geride bırakarak; milletçe, muhabbetle kucaklaştığımız bir bayrama daha kavuşmuş bulunuyoruz.
Bu mübarek bayramın, her zamankinden daha çok birbirimize yakınlaştırmasını, kardeşliğimizi, dostluğumuzu pekiştirmesini temenni ediyorum.. Ramazan Bayramında, başta anne ve babalarımız, eşimiz, akrabalarımız olmak üzere tüm dostlarımızı ve komşularımızı unutmamalıyız. Onların yanında olduğumuzu, sevinç ve kederlerimizi, sıkıntılarımızı paylaşmaya hazır olduğumuzu göstermeliyiz.
Çevremizde bulunan yoksul, kimsesiz ve yetimlere, gazilerimize ve aziz şehitlerimizin ailelerine de kucak açmalıyız. Gelecek adına, çocuklarımız adına, güçlü bir umuttur bayramlar.
Ben, bu duygular içinde, Hemşerilerimin mübarek Ramazan Bayramını, en kalbi duygularımla tekrar kutluyorum‘’ dedi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …