Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır” programı yapıldı

“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır” programı yapıldı

“Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, İş Sağlığı ve Güvenliği Hedef Sıfır” programı yapıldı. Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Baş program kapsamında Erzincan’a geldi.
Erzincan SGK İl Müdürlüğü toplantı salonunda Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Baş, ziyaretiyle ilgili olarak bir basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısına Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Baş, SGK Erzincan İl Müdürü Nail Van, İş Kur Erzincan İl Müdürü Ömer Faruk Çelik katıldı.
Erzincan’a ziyareti hakkında konuşan Çalışma Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Baş yaptığı açıklamasında; “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, Hedef Sıfır İş Kazası Programı, İş Sağlığı ve Güvenliği yapmış olduğumuz ziyaretlerin devamı. Bu ziyaretlerimizin amacı iş sağlığı ve güvenliği alanında hem bir toplumsal farkındalık oluşturmak hem de yerinde uygulamaları görebilmek amacıyla Erzincan’a geldik.
Erzincan’da en sevindirici tarafı Erzincan ilimizde iş kazasının olmayışı bizi ziyadesiyle memnun etmiştir. Bir tane ölümlü iş kazasının olduğu bilgisi var.
Bu da işçi arkadaşımızın kalp krizi sonucu yaşamını kaybetmesi olarak kayıtlara geçmiş. Erzincan’da ölümlü iş kazasının olmaması gerçekten sevindirici. Erzincan bu konuda hassasiyeti olan illerimizden biri.
Hem deprem bölgesi olması hemde bu acıların zaman zaman yaşanmasından kaynaklı burada iş yapan işverenlerimiz ve bu işyerlerinde çalışan arkadaşlarımız nispeten daha dikkatli, daha titiz ve iş güvenliğine ziyadesiyle uyum sağlamaya çalışan arkadaşlarımız. Buda bizi memnun ediyor.
Üzücü olan bir şeyde var ki ülkemiz genel olarak değerlendirildiği zaman Avrupa Birliği OCD verilerinin biraz daha üstünde iş kazaları sonucu ölümlü iş kazalarının olduğunu görüyoruz. Başlatmış olduğumuz Çalışma Hayatında Milli Seferberlik, Hedef Sıfır İş Kazası Programında da hedef sıfır şeklinde yani bu amaçla yola çıktık. Bunu gerçekleştirebilmek için yola çıktık. Bunun zor ama imkansız olmadığını biliyoruz. Bunu gerçekleştirebilmek için de o toplumsal farkındalığı oluşturabilmek, o bilinci, o kültürü oturtabilmek içil il il geziyoruz” dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …