29 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ “Camii, Çocuk Buluşması”

“Camii, Çocuk Buluşması”

Erzincan yaz Kur’an kurslarına katılan yüzlerce çocuk, Camii Kebir’de düzenlenen programda buluştu.
Camii-Çocuk Buluşması Programı, Erzincan Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, Kur’an kursu öğreticileri ve öğrencilerinin katılımıyla Cami-i Kebir’de yapıldı.
Program, Dede Paşa Kuran Kursu öğrencisi Yusuf İlhan’ın Kuran tilavetiyle başladı. Programın açılış konuşmasını İl Müftüsü Yavuz Karabayır yaptı.  İl Müftüsü Yavuz Karabayır konuşmasında, Gözümüzün nuru olan çocuklarımızı yetiştiren hocalarımızı ve anne-babalarını tebrik ederek, programa katılan çocuklarımıza, onları yetiştiren hocalarına ve anne-babalarına, vali yardımcımıza teşekkür ederim dedi.
Programda, Yeni Mahalle Camii yaz kursu öğrencileri Efendimiz (s.a.v.)’e salat u selam okudular. Daha sonra Ulu Camii yaz kursu öğrencisi İbrahim Kuşçu , “Merhamet” konulu vaazını yaptı. Program, Bilal-i Habeşi Camii yaz kursu öğrencilerinin okuduğu “Sen Muhammed Mustafa’sın” ilahisi, Merkez Kız Kuran Kursu öğrencisi Nisa Özalp’in okuduğu “Kırk Yaşındasın” şiiri, Ulu Camii yaz kursu öğrencisi Ahmet SAN’ın irad ettiği “Peygambere İman ve İtaat” konulu hutbe ve Merkez Kız Kuran Kursu öğrencilerinin okuduğu ayet-i kerime meali ile devam etti. Camii-Çocuk Buluşması Programı, Recep Demir Kuran Kursu öğrencisi Yusuf Taş’ın yaptığı dua ile sona erdi. Programdan sonra, Gönüllü Gençler öğrencilere dondurma ikramında bulundu

Diğer Haberler

Tercan Halk Eğitim Merkezînden Kurs Atağı

Tercan Halk Eğitim Merkezî Müdürlüğü istihdama yönelik olarak mesleki kurslar açmaya devam ediyor. Tercan Halk …

Çakır: “Mühür Kimin Elindeyse Süleyman O Olacak”

Mahalle buluşmalarına devam eden bağımsız Belediye Başkan adayı Yüksel Çakır, 31 Martta yapılacak olan yerel …