Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Canikli: FETÖ Kanlı Bir Terör Örgütüdür

Canikli: FETÖ Kanlı Bir Terör Örgütüdür

“15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz konulu fotoğraf sergilerinin açılışını gerçekleşti. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’ninde katılıdğı programa vatandaşlardan ilgi yoğundu. Programda ayrıca 15 Temmuz konulu fotoğraf sergilerinin açılışını yapılarak fotoğraflar incelendi.
Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Erzincan’da “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında 15 Temmuz konulu fotoğraf sergilerinin açılışını yaptı.
Belediye Kültü Evi önünde düzenlenen etkinliğe Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin yanı sıra Erzincan Valisi Ali Arslantaş, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, kurum müdürleri, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gerçekleşen programda açılış konuşmasını yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy; “15 Temmuz insanlık tarihinin gördüğü en büyük ihanetlerden birisiydi. Millet olarak ihanete uğrayışımızın bizleri korusun, canımıza, malımıza ve namusumuza sahip çıksın diye bu milletin malı olan silahları teslim ettiğimiz hainlerin namlularını bizlerin üzerine doğrultmasının üzerinden tam bir yıl geçti. Milletin parasıyla okuyan cübbeli teröristlerin adalet terazisini yok ederek milletin evlatlarına tuzak kurmasının üzerinden tam bir yıl geçti. Üniversite kürsülerinde bilim yerine ihanet yeşerten sahte alimlerin milletin evlatlarının geleceğine ve bu millete ihanet eden kalleşlerin milleti hiçe saymasının üzerinden tam bir yıl geçti. Dış mihrakların taşeronu fetö belasının gaddarca, hunharca ve küstahça bir cüretle devletimize ve milletimizin canına kast etmesinin üzerinden tam bir yıl geçti. İnsanlık tarihinin yazdığı en büyük ihanetlerden birisiydi 15 Temmuz.
Biz bu tarihi hafızamıza kazıdık. Biz bu geceyi unutmayacağız ve unutturmayacağız. O gece millet geleceğine sahip çıkmaya kararlıydı. Çünkü and içmiştik beraber yürümeye bu yollarda. Biz o ihanet gecesini liderimiz, tarihin yetiştirdiği en büyük devlet adamlarından biri olan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Beyefendi’nin “Milletin siz yeter ki dik durun, biz ölümüne, ölümüne” demesi ve bu aziz milletinde bu çağrıyı alır almaz kahramanca namerde göğsünü germesiyle atlattık. Milleti için, devleti için, bayrağı için konvoyu kurşunlanan, canını hiçe sayarak milletiyle tek vücut olan vedari iftiharımız, hemşerimiz Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım Beyefendi’nin dik duruşuyla atlattık” dedi.
Ardından konuşan Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise; “Ülkemizin yeniden kurtuluş mücadelesini vermeye başladığı ve millet olarak top yekun birlikte olduğunu hem ülke içerisindeki hainlere hem de tüm dünyaya gösterdiği 15 Temmuz’u yeniden yad etmek üzere bir araya geldik. Herkes şunu çok iyi bilmelidr ki bu topraklar, bu devlet, bu ülke bizim umudumuz, sığınağımız, geleceğimizdir. Geleceğimizi ve umudumuzu karatmak isteyen ihanet şebekelerine, terör örgütlerine ve emperyalizmin uşağı olan fetöcülere karşı bu 15 Temmuz yeniden diriliş kıvılcımlarının atılmasını sağladı. Hakikat şudur ki bizler 15 Temmuz’da canını, kanını gözünü kırpmadan feda eden kahramanları anlatmak zorundayız. Ömer Halis Demir’leri, Erol Olçak’ları, Şerife Bacıları anlatmak zorundayız. Boğaz Köprüsü üzerinde darbecilere karşı korkmadan yürüyen kızımızı, tankları durdurmak için bedenini siper eden kahramanları, elinde bayrak göğsünde imanla meydanlara çıkan yaşlı dedelerimizi, ninelerimizi şehit olma arzusuyla belediyenin süs havuzunda abdest alıp kurşuna yürüyen gençlerimizi, aileleriyle helalleşip meydanlara koşan yiğitlerimizi anlatmak zorundayız. 15 Temmuz Destanı’nı bizlere unutturmaya çalışan zihniyetin farkında olacağız. Bu karanlık zihniyete karşı da mücadele edeceğiz. Bizler hak bildiğimiz bu davadan vazgeç diyenlere de “Güneş’i sağ elime Ayı’da sol elime koysalar yinede bu işten vazgeçmem” diyen büyük peygamberimizin izinden gidiyoruz. Milelte söz verdik eğilmeyeceğiz, hak ve hakikatten vazgeçmeyeceğiz. Bu duygu inisiyatif içerisinde başta 15 Temmuz gecesi vatanımız için şehit olan tüm canlarımızı minnet ve şükranla yad ediyor, bizlere emanet olan şehit ailelerimize de başsağlığı diliyorum” dedi.
Son olarak ise Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli yapmış olduğu açıklamasında; ” 15 Temmuz’da bu millet, karşı karşıya kaldığı en büyük saldırılardan bir tanesine şahitlik etti. 15 Temmuz önemli bir tarih. Bu millet yüzyıllardan beri istiklalini, bağımsızlığını hür yaşama iradesini korumak için her türlü bedeli ödeyerek bu amacına bu hedefine ulaşmış olan bir millet. Ve bu güne kadar nereden gelirse gelsin, milletin istiklâlini tehdit eden bütün saldırılara binlerce yıldan beri bu millet, gerekeni yapmış taviz vermemiş ve dünyada esaret altına alınamamış alınmamış bir kaç milletten biri olarak hayatiyetini sürdürmüştür. 15 Temmuz gerçekten çok hain çok kanlı bir kalkışmadır. Esas itibariyle bu saldırıyı gerçekleştiren perdenin de önünde gözükenler birer taşerondur, birer piyondur. Fethullahçı terör örgütü için de geçerli, bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütleri için de geçerli. Onların hepsi birer piyondur. Onların hepsi haindir alçaktır. Esas oyun korucular esas onlara talimat veren onları yönlendiren onları kullananlar başkalarıdır. Bunların da bilinmesi gerekiyor, elbette biliyoruz. Fethullahçı terör örgütünü bu ülkenin bağımsızlığını ortadan kaldırmak, bu toprakları islamsızlaştırmak için yüzyıllardan beri bu millete saldıranlar tarafından, piyasaya sürülmüş taşeronlardır. Zamanı gelmiştir onlar açısından ve kendi topraklarına kendi milletine, ihanet etmek için piyasaya sürülmüştür. Fethullahçı terör örgütü bir hain örgüttür bir piyon örgüttür. Küresel güçlerin piyonudur. Uluslararası yüzyıllardan beri mücadele verdiğimiz o güçlerin bir maşasıdır, piyonudur. Ve kanlı bir terör örgütüdür. Türkiye dünyanın en kanlı 3 terör örgütü ile aynı anda mücadele ediyor. Bu millet özgürlüğünden bağımsızlığından kesinlikle taviz vermez. Aç yaşar taviz vermez. Ölür taviz vermez. Şehit olur taviz vermez. Onun için bu terör örgütlerini üstümüze salanlara Erzincan da ki Dörtyol dan sesleniyorum. Bırakın yakamızı. Bu milletle uğraşmayın. Bizim kimsenin toprağında, ülkesinde, barışında gözümüz yok. Sadece 80 milyon olarak bu topraklarda özgürce yaşamak istiyoruz. Başka hiçbir amacımız yok. Hep bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar. Ama milletimiz bugüne kadar buna izin vermedi. Bundan sonrada izin vermeyecektir. Hala bu mücadele devam ediyor. Fetullahçı Terör Örgütü açısından da Bölücü Terör Örgütü açısından da mücadele bitmedi devam ediyor. Halen o tehdit ortada. Fetullahçı Terör Örgütünün özellikle klipto özel olarak gizli tutulmuş elamanları vasıtasıyla bu tehdit devam ediyor. Onun için hiç taviz vermeden gevşemeden en ufak bir rehavete kapılmadan bu terör örgütlerini bu milletin başına bir daha bela olmayacak şekilde sürüp götürmemiz gerekir, ortadan kaldırmamız gerekir. Ortadan kaldırıncaya kadar bu mücadele devam edecektir” dedi. Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli yapmış olduğu konuşmasının ardından 15 Temmuz konulu fotoğraf sergilerinin açılışını yaparak, fotoğrafları inceledi.

Diğer Haberler

Vali Makas, Müze ve Yaşam Merkezi İnşaatlarında İncelemelerde Bulundu

Erzincan Valisi Mehmet Makas, ilk olarak Ordu Caddesi üzerinde yapımı devam eden Erzincan Müzesi inşaatında, …

Özel Öğrencilere Özel Kurs

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce ; “ÇOGEP Bir Yürek Bir Umut” projesi kapsamında Engelsiz Yaşam …