2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çayırlı’da kara kalem ve yağlı boya resim kursu açıldı

Çayırlı’da kara kalem ve yağlı boya resim kursu açıldı

Çayırlı Halk Eğitim Merkezi tarafından kara kalem ve yağlı boya resim kursu açıldı. Çalışmalar hakkında bilgi veren Çayırlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muammer Doğan, Ziya Gökalp Ortaokulunda resim öğretmeni Vildan Arı yönetiminde 120 saat sürecek olan kursa 25 kursiyerin katıldığını belirterek,”Hafta sonu 13/17 saatleri arası verilen kursa ilk ve orta okul öğrencilerinin yanı sıra öğretmenler katılıyor. Kursiyerlere kurs temel sanat eğitimi,resim eğitimi kata kalem çalışması ile başlayarak çizgi açık, koyu, perspektif gölge renk bilgisi verildikten sonra yağlı boya resim çalışmalarına geçilecek. Kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek.Amacımız öğretmen ve öğrencilerimize güzel bir meslek ve hobi kazandırmaktır. Bu kurs ile kursiyerler var olan yeteneklerini ortaya çıkaracaklardır.
Kurs sonunda açılacak olan sergi ile kursiyerler hünerlerini gösterme imkanı bulacaklardır” dedi.
Halk Eğitim Merkezinin sadece klasik kurslar açan bir kurum olmadığını vurgulayan Doğan,Halkımıza yeni hizmetler sunmak zorundayız. Yağlı boya resim kursumuzda bunlardan biri.
Teorik ve uygulamalı çalışmalarla arkadaşlarımız resim sanatını en güzel biçimde öğrenebileceklerdir. Bu kapsamda vatandaşlarımızın istek ve talepleri doğrultusunda yeni kurslar açmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …