Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çayırlı’da Lise Öğrencileri Temel Din Bilgileri Yarışmasında Ter Döktü

Çayırlı’da Lise Öğrencileri Temel Din Bilgileri Yarışmasında Ter Döktü

2017 yılı Kutlu Doğum etkinlikleri kapsamında organize edilen liseler arası umre ödüllü Temel Dini Bilgiler Yarışması yarı finali Çayırlı ’da yapıldı.
Çayırlı Çok Programlı Anadolu Lisesi salonunda düzenlenen programa Çayırlı ilçe Müftüsü Ömer Ayan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Arif Ayaz, Tercan Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerindeki lise ve dengi okullarda seçilen öğrenciler katıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan Çayırlı İlçe Müftüsü Ömer Ayan,kutlu doğum haftasının geniş katılımlı bir şekilde her yerde kutlanmasının ve etkinlikler tertip edilmesinin anlamlı olduğunu belirterek, yarışmanın da öğrencilere Hz. Peygamber’i tanıtma adına çok önemli olduğunu söyledi. Ayan,”İlim seferberliğine bir nebze de olsa katkı sağlamak, öğrencilerimiz arasında ilim gündemi oluşturabilmek, öğrencilerimizin bilgili ve bildiğini samimiyetle yaşayan, önce ahlak ve maneviyat düsturuyla hareket eden Müslüman fertler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen bilgi yarışmalarında dereceye giren öğrenciler okul idaresi tarafından çeşitli ödüllerle taltif edilmektedir. Öğrencilerimizin ahlaki yönünü geliştirebilmeleri için çeşitli sinevizyon gösterileriyle desteklenen yarışma programları yoğun ilgi görmektedir. Okul idaremize ve ilgili öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Programda daha sonra yarışmalara geçildi. Yarışmacılara Diyanet işleri Başkanlığı tarafından hazırlanan soruların bulunduğu kitapçık dağıtıldı.
Test şeklinde yapılan yarışma yaklaşık 100 dakika sürdü. Yapılan yarışmada dereceye giren öğrenciler Nisanayı içerisinde Erzincan’da yapılacak olan finalde il birinciliği için yarışacaklar.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …