Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çayırlı’da Minikler Tekwando Öğreniyor

Çayırlı’da Minikler Tekwando Öğreniyor

Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında Çayırlı Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 7/16 yaş grubu çocuklara yönelik açılan Minikler Beyaz Kuşak taekvondo kursuna yoğun ilgi gösteriliyor.
Çayırlı Halk Eğitim Merkezinin açtığı Minikler Beyaz Kuşak Taekvondo kursu çalışmalarını sürdürüyor. Antrenmanlar taekwondo Antrenörü Cüneyt Demir gözetiminde yapılıyor. Kurs hakkında bilgi veren Çayırlı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Muammer Doğan,minik sporcuların ilk defa bu taekvondo sporuyla bu kursla tanıştıklarını belirterek,” Aralarında yetenekli sporcular var. Gelecek vadeden sporcular mevcut.Türk Telekom Kapalı Spor Salonunda hafta içi Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri devam eden Taekwondo eden kursuna katılan çocukları usta öğretici Taekvondo antrenörü Cüneyt Demir büyük bir özveri ile yetiştirilmek için çalışıyor.Bu öğrencilere Erzincan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünden lisans çıkartılarak Çayırlının ve Teakwondo Federasyonunun kayıtlı sporcuları olacaklar. Taekwondo bir savunma sporu olup, bu spora başlayan öğrenciler beyaz kuşaktan başlayıp Kuşak imtihanları 4 ayda bir olmak üzere Ocak-Mayıs ve Eylül aylarında yapılmaktadır. Taekvondo kursuna 7/16 yaş grubu gençlerden oluşan 50 kursiyer katılıyor Mayıs ayında başlayan 224 saatlik kurs Ağustos ayı ilk haftasında sona erecek. Taekwondo Antrenörü Cüneyt Demir yönetimindeki çalışmalarına devam eden 50 öğrenci , beyaz kuşak kursunu tamamlayarak bir üst kuşak olan yeşil-mavi kuşak sınavını geçmek için ter dökecekler” dedi.Minik sporcuların ençlerin sportif faaliyetlere katılmasının kendisini son derece mutlu ettiğini vurgulayan Doğan; “Çocukların spora gönül vermesi beni son derece memnun ediyor. Onların bunu bir disiplin ve yaşam biçimi haline getirmeleri gelecekteki yaşantıları için çok önemli. Onların düzgün birer insanlar olmasında sporun büyük katkısı bulunmaktadır” diye konuştu.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …