28 Nisan 2022 ,Perşembe
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ CHP Anayasa değişikliği referandumu için “HAYIR” çalışmalarına devam ediyor

CHP Anayasa değişikliği referandumu için “HAYIR” çalışmalarına devam ediyor

16 Nisan tarihinde yapılacak olan Anayasa değişikliği referandumu kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi seçim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Yapılacak olan referandum için Cumhuriyet Halk Partisi Erzincan İl Başkanlığı tarafından organize edilen referandum çalışmaları yapılıyor. Yapılan çalışmalara CHP Erzincan Eski Milletvekili Erol Tınastepe, CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan, Merkez İlçe Başkanı Mesut Sağır, İl Kadın Kolları, Gençlik Kolları ve partili yöneticiler katılıyor.
Referandum çalışmaları kapsamında CHP’li yöneticiler Şehir Merkezinde, İlçelerde, Beldelerde, Mahallelerde ve Köylerde yaşayan vatandaşları ziyaret ederek yapılacak olan referandum hakkında bilgiler vererek vatandaşlardan “Hayır” oyu kullanmalarını istiyorlar.
Referandum çalışmaları kapsamında açıklama yapan CHP Erzincan İl Başkanı Ayhan Doğan şunları söyledi; “Erzincan’da vatandaşlarımızı tek tek ziyaret ediyoruz, neden hayır dediğimizi anlatıyoruz. Biz bu çalışmalarımıza yaklaşık iki ay önce başladık. Erzincan’daki örgütümüzle çalışmalarımız devam ediyor, 17 Nisan sabahında hep birlikte Hayır’ın önemini tüm toplum anlayacaktır. Hayır’ın karşılığı var, hayır’ın haklılığı var ama evetin bir karşılığı yoktur. Hayır, kelimesi tek bir kelime 17 Nisanda Türkiye’ye barış getirecek, huzur getirecek, kardeşlik getirecek eskisi gibi kimse kimseyi dışlamadan, küçümsemeden komşuluk ilişkilerimizi geliştireceğiz ve çevremizdeki tüm ülkelerle tekrar barışacağız. Gelin birlik olalım, dirlik olalım, büyük olalım hep beraber ülkemizi parlamenter rejimle birlikte temsil edelim” dedi.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …