23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Çocuklar “Rafadan Tayfa” müzikalinde doyasıya eğlendiler

Çocuklar “Rafadan Tayfa” müzikalinde doyasıya eğlendiler

Sağlık Bakanlığı’nın Obezite ile mücadele kapsamında, çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşvik edilmesi amacıyla düzenlediği “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikali, Erzincanlılarla buluştu.
Sağlık Bakanlığı’nın Obezite ile mücadele kapsamında, çocuk ve gençlere yönelik sağlıklı yaşamın teşvik edilmesi amacıyla düzenlediği “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikali, Erzincan saat kulesi önünde büyük bir katılım ile sahnelendi. Müzikal için Türkiye’de toplam 31 şehirde 60 gösterim planlandı. Gösterinin Erzincan ayağında halkın beğenisi ve katılımı yüksek oldu. Bu gösterinin amacı hakkında açıklamalarda bulunan Erzincan İl Sağlık Müdürü Mesut Turan şu ifadelere yer verdi. “Geleceğimiz olan çocukların sağlıklı yetişmeleri için Sağlık Bakanlığı çok ciddi çaba sarf ediyor.” “Rafadan tayfa” çocukların gönül ve ruh dünyasını çok ciddi manada güvenli bir biçimde inşa edebilecek bir eğlence anlamı taşıyor. Çünkü çocukların zihinlerini zararlı yayınlardan, zararlı fikirlerden de korumak isteniyor dedi. Bu kapsamda Erzincan’a gelen “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikaline katılan tüm çocuklar ve aileleri doyasıya eğlendiler.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …