Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Cuma Hutbesi, işitme engellilere işaret diliyle aktarılıyor

Cuma Hutbesi, işitme engellilere işaret diliyle aktarılıyor

Erzincan’da Terzibaba Camisinde ramazan dolayısıyla başlatılan uygulama kapsamında cuma hutbesi, işitme engellilere işaret diliyle aktarılıyor. İl Müftülüğü tarafından işitme engellilerin de cuma hutbesini anlayabilmesi için hayata geçirilen uygulama, Terzibaba camisinde başlatıldı.
İşitme Engelliler Erzincan Dernek Başkanı Mehmet Ali Yeniçeri, Cuma namazında okunan hutbeyi işitme engellilere işaret diliyle aktarıyor.
Yapılan uygulama hakkında açıklama yapan Erzincan İl Müftüsü Yavuz Karabayır, işitme engellilere ayrıca müjde de verdi. Müftü Karabayır; “Diyanet İşleri başkanlığımızın yaptığı en önemli işlerden bir tanesi de, Anadolu’nun içinde bulunan baş tacımız değerli engelli kardeşlerimizde rahatlıkla camilerde bulunabilmeler, camilere gidebilmeleri fiziki tedbirlerin alınabilmesi ve aynı zamanda da yapılan vaazların ve hutbelerinde kendileri tarafından artık rahatlıkla dinleyebilmeleridir. Bu vesile ile de Erzincan’ımızda daha önceki yıllarda olduğu gibi engelli kardeşlerimiz için Kur’an kurslarımız ve özel sınıflarımız devam ediyor. Bu manada eğitim veren kardeşlerimizi de eğitimlerine özen gösteriyoruz. Aynı zamanda bundan sonra artık engelli kardeşlerimizin kurmuş olduğu derneğin başkanı olan Mehmet Ali Yeniçeri kardeşimizin vesilesi ile bundan sonra Terzibaba camisinde kardeşlerimiz ile buluşacağız ve onlarında vaaz ve hutbeyi anlamaları için Mehmet Ali beyin vesilesi ile onlara da bu hizmeti sunmuş olacağız. Diğer kardeşlerimizi de özellikle ramazan ayın bu camimize bekliyoruz” dedi. Müftü Karabayır; “Aynı zamanda bu kardeşlerimiz içinde bir projemiz var. Oda İnşallah kısa zamanda gündeme gelecek. Engelli kardeşlerimiz için kur’an kursu yapılacak Allah izin verirse. Bu projemiz kabul edildi. Kalkınma Bakanlığına sunuldu ve kabul edildi. İnşallah o kursumuz sadece Erzincanlı kardeşlerimize değil bu bölgede bulunan diğer engelli kardeşlerimizin de bu manevi hizmetlerini almalarına vesile olacaktır. Bu vesile ile kardeşlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …