9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Dayıkaraca: Genel Müdürlüğümüzün 170. Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz

Dayıkaraca: Genel Müdürlüğümüzün 170. Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz

Erzincan Kadastro İl Müdürü Hasan Dayıkaraca Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 170. yılı dolayısıyla basın açıklamasında bulundu.
Dayıkaraca yaptığı açıklamada; “Erzincan Kadastro Müdürlüğü Olarak Müdürlüğümüz Erzincan merkez ve tüm ilçelerde toplam 635 birimde (mahalle-köy) 35 personel ile Kadastro hizmetleri vermektedir.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bünyesinde Bölge Müdürlüğü olarak hizmet veren 23 adet bölge müdürlüğüne bir yenisi olarak 2016 yılı içerisinde resmi gazetede yayımlanan ve Erzincan ilimizde kurulan 24.bölge müdürlüğü eklenmiştir.
24.Tapu ve Kadastro Erzincan Bölge Müdürlüğü olarak kurulan ve faaliyete geçecek olan bölge müdürlüğümüz Gümüşhane ve Bayburt illeri ile birlikte toplam üç ilde tapu ve kadastro faaliyetlerinin daha kaliteli bir şekilde yapılmasını sağlayacak ve ilimize sosyal ve ekonomik yönden de olumlu katkıları olacaktır. 22 Mayıs 2017 tarihinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 170. Kuruluş Yıldönümünü kutluyoruz.
Genel Müdürlüğümüz, insanlara bireysel bir hak olarak tanınmış olan mülkiyet hakkı var oldukça işlevini sürdürecek ve önemli hizmetler vermeye devam edecektir. Yoğun ve özverili çalışmalarıyla zor şartlarda üzerine düşen görevleri en iyi şekilde yapma gayreti ve azmi içinde olan çalışanlarımız Genel Müdürlüğümüzün yürüttüğü projeleri de çok başarılı bir şekilde yerine getirmektedir.
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü dünya standartlarına uygun hizmet sunmak amacıyla başlatmış olduğu Projelerin tamamını hayata geçirme çalışmalarını hızla sürdürmektedir. Projelerin büyük bölümünü de hayata geçirmiştir.
İçinde yaşadığımız bilgi ve iletişim çağında personel alt yapısı oluşturulup, eğitimleri sağlanarak günümüz bilgi toplumuna katkıda bulunacak seviyeye çıkartmak, Kurumumuzun en önemli hedeflerinden biridir.
Tapu ve Kadastro hizmetlerinin kaliteli şekilde sunulması amacıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüz tarafından iş ve işlem süreçleri devamlı olarak gözden geçirilmekte ve sürekli olarak gerekli düzeltmeler ve iyileştirmeler yapılmaktadır.
Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi (TAKBİS) Projesi kapsamında TKGM-TURKSAT işbirliği ile tapu bilgilerinin e-Devlet kapısından vatandaşlara sunulması çalışmaları sonuçlandırılmıştır. Bu hizmet kapsamında; e-Devlet şifresi, mobil imza veya elektronik imzaya sahip tüm vatandaşların https://www.turkiye.gov.tr adresinden kendilerine ait taşınmaz bilgilerine ulaşması imkânı sağlanmıştır.
Müdürlüğümüzde EBYS (Elektronik Bilgi Yönetim Sistemi) kapsamında elektronik imzaya geçilmiştir.
Kadastro işlemlerinin gerçekleştirilmesi için ihtiyaç duyulan bilgilendirme ile yaşanan olumsuzluklar ve sorunlarda toplumsal duyarlılığın arttırılması amacıyla; CİMER (Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi), BİMER (Başbakanlık İletişim Merkezi), Muhtarlık Bilgi Sistemi ve Alo 181 Etkileşim Merkezi uygulamasına devam edilmektedir.
Genel Müdürlüğümüzün web sitesinde (http://www.tkgm.gov.tr) PARSEL SORGULAMA butonundan sorgulama yapıldığında parsele ait bilgiler vatandaşlarımıza sunulmuştur.
Bölge Müdürlüğümüzce sürekli yapılan vatandaş memnuniyeti anketleri sonucunda işlem yapan ilgili kişiler telefonla aranmış ve bu anket sonucunda; %97 oranın da vatandaş memnuniyeti görülmüştür.
Vatandaş memnuniyetinin üst düzeyde sağlanması konusunda Basın ve Yayın Kuruluşlarının sağladıkları katkıya teşekkür ediyoruz” dedi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …