22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Din Dersi ve Meslek Dersi Öğretmenlerine Seminer

Din Dersi ve Meslek Dersi Öğretmenlerine Seminer

Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yürütülen seminer çalışmaları dolayısıyla Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Anadolu İmam Hatip okullarında görev yapan ilahiyatçı Din Dersi ve meslek dersi öğretmenlerine yönelik bir seminer verdi.
Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonun da gerçekleştirilen semire İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Şube Müdürü Yalçın Türkyılmaz, Anadolu İmam Hatip Lisesi İdarecileri ile Erzincan’da ilahiyatçı Din dersi ve meslek dersleri öğretmenleri katıldı.
Açılış konuşmasını yapan Anadolu imam Hatip Lisesi Müdürü Harun Şimşek yapılacak olan yeni binaları hakkında kısa bir bilgi verdi.
Sunumunu gerçekleştirmek için söz alan Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün katılımcılara teşekkür ederek başladığı sunumunda konuşmasına devam ederek, “2016 – 2017 ders yılının sona ermesinden sonra seminer çalışmalarının ikinci haftasının sonlarında bulunuyoruz. Birinci hafta bütün arkadaşlarımız kendi okullarında yıl içerisinde yapmış oldukları çalışmaları genel bir değerlendirmesi ile ilgili olarak bulundular. İkinci haftasında ise isteyen arkadaşlarımız farklı illerde okullarda seminer dönemi çalışmalarını devam ettirmek üzere çalımlarımız devam ediyor. Birinci ve ikinci haftalar arasında fark var. İkinci hafta farklı illerde gelen öğretmenlerin farklı illerde yapılan çalışmaları harmanlamak bir araya getirmek farklı akılları harmanlayıp ortaya çıkarmaktır. Amacımız gayemiz neyse ona ulaşmaktır. Bugün biz bu birlikte yapılan seminer çalımlarına birlikte noktayı koyacağız ama Cuma gününe kadar seminer çalışmalarımız devam edecek. Bilim, teknoloji, sanat son yıllarda bütün gücünü varlığını batıya yönlendirmekle beraber bizler bizim olan olmazsa olmaz değerlerimize dönmek zamanı ve durumundayız. Bu hususta hepimizin ayrı ayrı adım atması gerekiyor. Bizi biz yapan değerler üzerinde yeni inşalar yapmalıyız. Yükseğe çıktıkça bizim ufkumuz gelişir. Zirveye çıktığımız zaman birçok yere hakım olduğumuzu görürüz” ifadelerini kullandı. Gün daha sonra slayt eşliğinde sunumunu gerçekleştirdi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …