Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Diyanet-Sen’den Çocuklara 15 Tatil Hediyesi

Diyanet-Sen’den Çocuklara 15 Tatil Hediyesi

Türkiye’yi emperyalist kıyıma uğratmak isteyen çizgi film dünyası, bilinçaltını hedef alan çalışmalarla çocuklarımızı etki altına almaya çalışıyor.
Anne Baba olarak gittiğimiz kırtasiyelerden yerli olan çizgi kahramanlarının az ve kalitesiz olması, televizyon dünyası tarafından reklamının yeteri kadar yapılmamış olması, çocuklarımızın adını dahi söyleyemediğimiz çizgi kahramanlarına yönelmesine sebep oluyor.
Sivil toplum örgütleri içerisinde 82 Bin Üyesi olan Diyanet-Sen, kronikleşen bu durumun telafisi için yeni bir çalışma başlattı.
Milli Kahramanlarımızı konu edinen boyama ve hikaye kitaplarını 15 Tatilde çocuklarımıza ulaştırmaya başlayan Diyanet-Sen Genel Merkezi konu ile ilgili basın açıklaması yayınladı.
Konu ile ilgili açıklama yapan Diyanet-Sen Erzincan Şube Başkanı Zakşr Yıldız; ‘Çocuklarımızın kültür emperyalizmine uğratılmak istendiğini görüyoruz. Seyredilen çizgi filmlere baktığımızda şiddeti, yalanı, güvensizliği konu edinen gizli mesajları barındırıldığını uzman kişilerden dinliyoruz.
Bunun yanında görsel yayın olarak raflarda yerini alan bir çok eserin menşei ne yazık ki milli değil.
Eserlerin yabancı olmasını sıkıntı olarak görmediğimizi fakat verilen mesajlara yabancı olduğumuzu bu durumun telafisi mümkün olmayan sonuçlar doğuracağını biliyoruz. Bu sebeple Anne Babaların bu konuda daha duyarlı olmalarını, çocuklarımızın beslendiği kaynaklar hususunda daha seçici olmaları gerektiğini ısrarla dile getiriyoruz.
Bu sebeple bizlerde Diyanet-Sen olarak yeni bir proje başlatmak istedik.
Etki alanı üyelerimizi kapsayan bu çalışmamızın bir örnek olmasını, bütün sivil toplum örgütleri tarafından bu konuya eğilmeleri için önem arz ediyoruz.
İlk Yayınımızı Necmeddin’in Dünyası olarak belirledik. Her bir çocuğumuza bir hikaye ve bir boyama kitabı olarak sunulacak bu çalışmalarımız 81 İlimize gönderildi.
Bu eserde Türkiye ve Dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran büyük bir devlet adamının örnek teşkil edecek anekdotlarını bir araya getirdik.
Çocuklarımıza önemli mesajlar verecek olan bu çalışmalarımızı boyama kitabıyla süsledik. Çocuklarımızın bayrağını boyamaları, Türkiye haritalarını boyamaları ve sevimli olan her şeyi boyamasını istedik. Gri tonuna renklerini katmasını istediğimiz çocuklarımızın gülümsemesine vesile olmak tek hedefimiz dedi.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …