27 Eylül Çarşamba , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Eğitim Bir-Sen’den Belde okullarına ziyaret

Eğitim Bir-Sen’den Belde okullarına ziyaret

Eğitim Bir-Sen Erzincan Şube Başkan yardımcıları Turgut Çakmak ve Selçuk Toklu Tercan İlçe temsilcisi Yahya Güneş ile birlikte Mercan,Kargın ve Çadırkaya beldelerinde okullarda görev yapan eğitim çalışanlarını  ziyaret etti.
Eğitim Bir-Sen Erzincan Şube Başkan yardımcıları Turgut Çakmak,Selçuk Toklu Mercan,Kargın ve Çadırkaya beldelerinde bulunan ilk,orta ve liselerde görev yapan öğretmenlerle bir araya gelindi.Okul ziyaretleri sırasında öğretmen odalarını ziyaret eden Çakmak ve Toklu burada öğretmenlerle eğitimin sorunları üzerine görüş alış verişinde bulunarak talep eve önerilerini dinlediler. Sendika olarak şimdiye kadar önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Eğitim Bir-Sen Erzincan Şube Başkan yardımcısı Turgut Çakmak,Ancak devasa bir kurum olan Milli Eğitim Bakanlığında daha yapılması gereken çok iş olduğunu söyledi.Başta müfredat olmak üzere,alınması gereken birçok konunun bulunduğunu vurgulayan Çakmak,”Çözüm bekleyen bir çok sorun bulunduğu bir gerçek.Bu konuda güçlü adımların atılacağına kuşkumuz yoktur. Sendika olarak eğitim ve eğitim çalışanlarının sorunlarının çözümü için mücadele ediyor,çalışmalar yapıyor,teklif ve öneriler sunuyoruz. Bu anlamda birçok sorunun çözümünü de sağladık.Yapılacak çalışmalarda şimdiye kadar olduğu gibi,bundan sonrada üzerimize düşeni yapmaya gayret edeceğiz” diye konuştu.
Eğitim çalışanlarının haklarının korunması ve hak arayışında sendikal mücadelenin önemine değinen Çakmak, çalışanların haklarını daha güçlü bir şekilde savunabilmeleri için mutlaka örgütlenmeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …