22 Şubat Perşembe , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ EMİTT’de Erzincan rüzgarı

EMİTT’de Erzincan rüzgarı

Dünya ve Türkiye’nin turizm fırsat alanı olan ve bu yıl 21’ncisi düzenlenen EMITT 2017 Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarında bu yılda da Erzincan rüzgârı esiyor. Fuarın en renkli görüntülerinin yaşandığı Erzincan standında, söylenen türküler ziyaretçilerin büyük ilgisini görüyor.
Fuarda açılan stantlar arasından en fazla ilgili gören Erzincan standında başta Erzincan, Ergan Dağı, Kemaliye ve Kemah ilçeleri dünyaya tanıtılıyor.
TÜYAP Beylikdüzü Fuar alanında gerçekleştirilen ve 81 ilin tanıtımda yarıştığı organizasyonda Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı’nın(KUDAKA) desteği ile Erzincan Valiliği, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Kemaliye ve Kemah ilçeleri tarafından 12 nolu salonda kurulan stantta Erzincan’ın tanıtımı yaptı.
Kısa adı EMITT olan Doğu Akdeniz Uluslar Arası Turizm ve Seyahat Fuarı, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilere kapılarını açmış ve her il kendine özgü yöresel yiyecek, doğa ve kültürel varlıklarını tanıttı.
Fuarda Erzincan, bu yıl Valiliğin koordinasyonunda boy gösterdi.
Erzincan Valiliği ilçe kaymakamlıkları ve belediyeleri geçmiş yılların aksine tek bir stantta tanıtım yaptı.
ERZİNCAN TÜRKÜLERİ SÖYLENDİ
Fuarın 3’ncü gününde vatandaşlar stantlara büyük ilgi gösterdi. Kendisi Erzincanlı olan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Erzincan standına beraberinde Hacı Hafız Murat ile birlikte geldi. Burada Hacı Fafız Murat ile birlikte Erzincan türküleri söyleyen Vali Şentürk, fuarı gezen vatandaşların ilgisini buraya yönlendirdi. Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Kara, Kültür ve Turizm İl Müdürü Arda Hep ve davetliler stant alanında birçok Erzincan türküsünü seslendirdi. Kırşehir Valisi Necati Şentürk, Erzincan’ın tanıtımına kendisinin de katkı sağladığını söyleyerek, ziyaretçiler ile bir süre sohbet etti.
Fuar alanında Erzincan standı ile komşu olan Kars standından gelen Kars Kafkas ekibinden iki dansçı ise yaptıkları danslar ile Erzincan standında renklendirdiler.
Erzincan Valiliği, ilin tanınırlığını arttırmak için 4 gün boyunca doğal, tarihi ve kültürel zenginliklerinin yanında yöreye özgü ürünleri ziyaretçilere tanıttı.
Çok sayıda yerli ve yabancı ziyaretçinin gezdiği Erzincan standında, ziyaretçilere yöresel yiyeceklerin ikramında bulunularak, kültür ve turizm alanları hakkında yetkililer tarafından bilgiler veriliyor.
Öte yandan; 21’nci Emitt fuarında her il kendi bölgesini tanıtmak için birbirinden güzel ürünlerini ve gösterilerini fuar alanını gezen davetlilere sunuyorlar. Ulaştırma
Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Orhan Birdal, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı İsmail Yücel, çeşitli dernek ve vakıf başkanları ile yöneticileri Erzincan Valiliği, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Kemaliye ve Kemah ilçeleri tarafından 12 nolu salonda kurulan standı gezdiler.

Diğer Haberler

Erzincan’da Toplu Taşımaya Zam Yapıldı

Erzincan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Bedir Limon, Özel Halk Otobüsü yolcu tarifesi artışı …

Erzincan’da Seralarda Ocak Ayında Marul Hasadı Sürüyor

​Erzincan’da kış sezonunda seralarda marul hasadı devam ederken, Erzincan Vali Yardımcısı Yusuf İzci, İl Müdür …