Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Engelleri Aşarak Doyasıya Eğlendiler

Engelleri Aşarak Doyasıya Eğlendiler

Ekşisu mesire alanında 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasbetiyle Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından engellilere yönelik eğlence programı düzenlendi. Etkinlikte birbirinden farklı yarışmalarda kıyasıya mücadele veren engelli öğrenciler çalan müziklere ritim tutarak izleyenlerden alkış topladı. Etkinlikte engellilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.
Erzincan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası münasbetiyle engellilere yönelik olarak eğlence programı düzenlendi. Gerçekleşen etkinlikte engelliler doyasıya eğlendiler.
Ekşisu mesire alanında düzenlenen etkinkle beraber engelliler tüm engelleri aşarak gönüllerince eğlendiler. Farklı yarışmalarda birbirleriyle kıyasıya mücadele içerisine giren engellilerin mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Ayrıca etkinkte engelliler çalan müziklere ritim tutarak oyunlarıyla çevredeki izleyenlerden büyük alkış topladılar.
Etknlikle ilgili bilgi veren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muammer Doğan, “10-16 Mayıs Dünya Engelliler haftası nedeniyle düzenlendiğimiz programların son günün de kurumlarımızda kalan çocuklarımız, evde bakım hizmetinden yararlandırdığımız engelli bireylerimiz, Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarımız, Kredi Yurtlar Kurumu İl müdürlüğü destek verdi.
Burada bir şenlik havasında bir dizi kültürel etkinlik ve yarışmalarla haftamızı sonlandırıyoruz. Burada düzenlediğimiz eğlencelerle engellilerimizin bir günde olsa engellerini unultup doyasıya eğlenecekler. Bu ve benzeri etkinliklerimiz devam edecek.
Engel kesinlikle insanın canında değil sadece bakışlardadır. Birlikte hareket edebilir ve bu duyarlılıkları artırabilirsek engellilerin sosyal hayatta rehabilitasyonları ve kendi ayakları üzerinde durmaları hepimizin arzuladığı bir durumdur” dedi.
Ekşisu mesire alanında düzenlenen etkinliğe Vali Yardımcısı Yaşar Kemal Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Muammer Doğan, Kredi Yurtlar Kurumu Erzincan İl Müdürü Fevzi Sarıçiçek, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yahya Tekin, KYK’da barınan öğrenciler, engelli çocuklar ve aileleri katıldı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …