2 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Engelliler Gösterileriyle Büyük Beğeni Kazandı

Engelliler Gösterileriyle Büyük Beğeni Kazandı

Erzincan Milli İrade Özel Egitim Uygulama ve Is Uygulama Okulu öğrencileri tarafından 10-16 Mayıs engelliler haftası münasebetiyle engelli vatandaşlara yönelik program düzenlendi. Etkinliğe engellilerin aileleri büyük ilgi gösterdi.
Erzincan İl Müftülüğü Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte Minik öğrencilerin oynadıkları oyunlar vatandaşlar tarafından büyük beğeni kazandı.
Programa Erzincan İl Milli Eğitim Müdür Vekili Yahya Tekin, Erzincan Milli İrade Özel Eğitim Uygulama ve iş Uygulama Merkezi (Okulu) Müdürü Eyüp Çiçek, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve istiklal maaşının okunmasinin ardından açılış konuşması yapan il milli eğitim müdür vekili Yahya Tekin: “Bildiğini gibi her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de engelli vatandaşlarımızın sorunlarının daha fazla ele alındığı ve onlarla daha fazla bağlantı kurabildiğimiz çeşitli etkinlikler yapılmaktadır. Bizler hem inancımızı hem de toplumsal değerlerimizin ir gereği olarak her zaman yardıma ihtiyacı olanlara daha fazla sahip çıkmış bir milletiz. Özellikle son yılarda devletimizin tüm kurumları engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak amacıyla hiçbir fedakarlıktan kaçınmayıp elinden geleni yapmaktadır. Bu eğitimler sayesinde engelli insanlarımızın önündeki engelleri kaldırıp onlara sevgiyle, tebessümle, şefkatle gönülden yaklaşıp hayata daha sıkıntı tutunmaları için çalışmaktayız” dedi.
Büyük ilgi gören PRogram engelli minik öğrencilerin oyunları ve gosteriyleriyle devam etti.

Diğer Haberler

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …

Hacı Ali Akın Caddesinde Sıcak Asfalt Ve Tretuvar Çalışmaları Tamamlandı

Erzincan Belediye Başkanı Bekir Aksun’un talimatları doğrultusunda Erzincan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, şehir genelinde …