Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan Anaokulu’ndan Anlamlı Sergi

Erzincan Anaokulu’ndan Anlamlı Sergi

Erzincan Anaokulundaki minik öğrenciler kendilerinin el emekleriyle yapmış oldukları çalışmalar okulda sergilendi. Açılan sergide toplanan paraları ihtiyaçlı anaokullarına ve öğrencilerine dağıtılacağı bildirildi.
Erzincan Anaokulu’nda Eylül 2016 tarihinde başlanan ve sezon sonuna doğru tamamlanan çalışmalar okulda sergilendi. Gerçekleşen sergi açılışına Erzincan Vali Yardımcısı Fatih Acar, Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Karabey Atıcı, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, Erzincan Anaokulu Müdürü Yavuz Kılıç, okul öğretmenleri ve davetliler katıldı.
Gerçekleşen serginin amacının ihtiyaçlı anaokullarına ve ihtiyaçlı öğrencilere yardım amaçlı olduğunu söyleyen Erzincan Anaokulu Müdürü Yavuz Kılıç, serginin iki gün boyunca açık kalacağını söyledi.
Erzincan Anaokulu Müdürü Yavuz Kılıç açıklamasında; “Bu sergimizde öğrencilerimiz daha çok materyalleri kullandı. Bunları çocuklarımızın kendileri bizzat boyayarak güzel figürler ve güzel şekiller oluşturmaya başladı. 2016-2017 Eğitim ve Öğretim yılında Eylül Ayı itibariyle bu çalışmalarımız başladı. Eğitim Öğretim yılının sonuna doğru da çalışmalarımız sonlandırıldı ve okulumuzda sergileniyor. Özellikle taşlardan yapılan tablolarımızın hepsi satıldı ve sahipleri şu anda var. Bu sergiden elde edeceğimiz gelirle de fakir anaokullarına v e ihtiyaçlı öğrencilere yardım etmeyi düşünüyoruz. Bizin bu sergideki amacımız odur. Sergimiz 2 gün boyunca açık kalacak v e daha sonra sergimizi toplayacağız” dedi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …