27 Eylül Çarşamba , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan Çatakdere Göletinde Çalışmalar Devam Ediyor

Erzincan Çatakdere Göletinde Çalışmalar Devam Ediyor

Devlet Su İşleri Erzincan’a yaptığı yatırımlarla vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Erzincan’da tarımın gelişmesindeki etkenlerden en önemlisi ise su yapılarıdır.
DSİ Genel Müdürü Murat Acu:”Doğu Anadolu Gelişim Projesi (DAP) kapsamında bulunan Erzincan İlimizde son 14 yılda tamamlanan projeler ile 108.430 dekar araziyi sulamaya açtık ve çiftçilerimize yıllık 65 milyon TL zirai gelir artışı sağladık. 48 derenin ıslahını tamamladık ve 1 baraj inşa ettik. Bu kapsamda inşaatı devam eden Erzincan Tercan Çatakdere Göleti ile Tercan Ovasında yer alan 770 dekar tarım arazisinin sulanması sağlanacaktır. ‘dedi.
Temelden yüksekliği 22 metre olan gölette 720 bin m³ su depolanacak gölet inşaatında dolusavak beton, vana odası ve vana ile gövde dolgusunda kalan dolgu imalatları tamamlanarak işin tamamlanmasının hedeflendiğini belirten Genel Müdür Acu;”Modern sulama sistemi ile inşa edilen projenin hayata geçmesi ile yöre çiftçisine yıllık 450 000 TL ekonomik katkı sağlanacaktır. ‘dedi.
DSİ Genel Müdürü Murat Acu;”Son olarak bu projenin yapılmasında en büyük destekçimiz Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu’na şükranlarımı sunuyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. ‘dedi.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …