22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yeni Yerine Taşındı

Erzincan Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Yeni Yerine Taşındı

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, eski adliye binası zemin katına taşınan Erzincan Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı hizmet binasında incelemelerde bulunarak hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Erzincan’da daha önce tek adımda hizmet binasında faaliyette bulunan Erzincan Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, Erzincan Valiliği yanında bulunan eski adliye binasının zemin katındaki yeni yerine taşındı. Tadilat ve düzenlemelerin ardından Vakfın yeni hizmet binasında incelemelerde bulunan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Remzi Sarıgöl’den yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Vakıfa kayıtlı olan vatandaşlara daha geniş ve daha modern alanda hizmet vermek adına kurumda önemli çalışmalar yapıldığına dikkat çeken Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yeni hizmet binasının hayırlı olması temennisinde bulundu.
Erzincan Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Erzincan merkezde; 2017 yılında 3 bin 75 kişiye 913 bin 890 TL ayni yardım, 17 bin 278 kişiye 2 milyon 407 bin 159 TL nakdi yardımda bulunurken, 18 bin 182 kişiye kömür, 9 bin 206 kişiye düzenli olarak yardım yapıldı.
İl genelinde ise; 6 bin 226 kişiye ayni yardım, 33 bin 634 kişiye nakdi yardım, 24 bin 72 kişiye kömür yardımı, 16 bin 17 kişiye düzenli merkezi yardım yapıldı.
2017 yılında Erzincan genelinde Vakıfların öz kaynakları tarafından 39 bin 860 kişiye toplam 16 Milyon 241 bin 531. TL yardım yapıldı.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …