Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’da 15 Temmuz Anısına Bir Dizi Etkinlik

Erzincan’da 15 Temmuz Anısına Bir Dizi Etkinlik

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Erzincan’da bir dizi etkinlik düzenlenecek.
Erzincan Valiliği Organizasyonu ile düzenlenecek olan program da İl Müftülüğü tarafından da bir dizi etkinlik gerçekleştirilecek.
İl Müftülüğü tarafından düzenlenecek etkinlikler hakkında bilgiler veren Erzincan Müftü Yardımcısı Harun Özkan; “Erzincan Müftülüğü olarak 15 Temmuz yıl dönümü münasebetiyle Valiliğimizin öncülüğünde, yapılacak etkinlikler çerçevesinde Müftülüğümüzde Başkanlığımızın talimatları doğrultusunda bir takım etkinlikler icra edecektir. Bu çerçevede 12 Temmuz Çarşamba günü Müftülüğümüz konferans salonunda kuran kursu öğrencilerimiz tarafından bir program etkinliği yapılacaktır. 13 Temmuz Perşembe günü Valiliğimizin organizasyonun da Cumhuriyet Meydanında akşam namazı kılınacak, kuran okunacak. 14 Temmuz Cuma günü Cuma namazı öncesinde bütün camilerimiz de Başkanlığımız tarafından yüz bin hatibi şerif okuması talimatı bizlere gönderilmişti, bu yüz bin hatibi şeriften Erzincan Müftülüğüne düşen bin 500 hatimi şerif okunmuş olacak. Bütün camilerimizde Cuma namazı öncesinde Kuran-ı Kerimler okunacak. Aynı zamanda Cuma günü Hutbede 15 Temmuz Şehitleri konulu hutbemiz okunacaktır. Valiliğimizin talimatları doğrultusunda Cuma namazına müteakip Gıyabi cenaze namazı kılınacaktır. 15 Temmuz Cumartesiyi Pazara bağlayan gece saat 00.13’ de bütün Türkiye deki camilerimizde olduğu gibi Erzincan’da da bütün camilerimizde aynı anda sela verilmek suretiyle ezanları susturan darbelerde, darbeleri durduran selalara geçişin yıl dönümü etkinlik olarak yapılacaktır. Aynı zamanda 15 Temmuzla ilgili Diyanet dergimiz sayısı halkımızla buluşturulacak.
Kuran kurslarımızda camilerimizde öğrencilerimize yönelik 15 Temmuzu ifade eden anlamlı programlar icra edeceğiz. Böylede 15 Temmuz darbe girişiminin önlenmesinde halkımızın, görevlilerimizin camilerimizin etkinliğini bir kez daha canlı tutmaya çalışacağız. Cenab-ı Allah ülkemizi, milletimizi böyle art niyetli insanların kötü teşebbüslerinden muhafaza eylesin” dedi.

Diğer Haberler

Yaralı Halde Kaya Kartalı Bulundu

Erzincan’ın Tercan ilçesinde Tercan İlçe Jandarma Komutanlığı Yollarüstü Jandarma Karakol Komutanlığınca icra edilen devriye faaliyetinde …

Görsel Sanatlar Kulübünden Kapadokya Gezisi

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi Görsel Sanatlar Kulübü Kapadokya’ya gezi düzenledi. Kulüp üyesi öğrencileri tarafından 16.04.2022 …