Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’da 15 Temmuz coşkusu

Erzincan’da 15 Temmuz coşkusu

Erzincan’da’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Anma etkinlikleri coşku içerisinde geçti. Yürüyüşlerin yapıldığı, demokrasi nöbetinin tutulduğu etkinliklerde birlik ve beraberlik mesajları verildi.  249 şehidinin ruhunu yad ederek, yeniden meydanlarda demokrasi nöbeti tutulan Erzincan’da etkinliklere vatandaşların katılımı yoğun oldu.
Erzincan’da ’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Anma etkinlikleri coşku içerisinde geçti.
FETÖ’nün darbe girişiminin birinci yılında, Erzincan’ın Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen 15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen anma programına binlerce vatandaş katıldı.
Vatandaşlar, ellerindeki Türk bayraklarıyla Erzincan Belediyesi mehteran takımının seslendirdiği eserlere eşlik ettiği programa, Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut, Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tümay Özgür, bazı kamu kurum müdürleri ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
Kentteki “Milli Birlik Yürüyüşü”nün ardından söz konusu meydanda toplanan vatandaşlar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrası Başbakan Binali Yıldırım’ın Erzincan’daki hemşehrileri için hazırlanan konuşma kaydını dev ekrandan dinledi.
Başbakan Yıldırım, katılımcılara dinletilen konuşmasında şu ifadeleri kullandı:
“15 Temmuz Türkiye’nin yaşadığı en büyük felakettir, devletimizin ordumuzun içine sızmış asker kılığındaki alçak FETÖ mensupları o gece ülkemizi işgal etmeye kalkmışlardır. Cumhurbaşkanımız, milleti meydanlara davet etmiş ve millet meydanları doldurmuştur. Hükümetimizin kararlı tutumu aynı zamanda milletimizin de bu darbe karşısında ortaya koyduğu cesaret, feraset büyük bir tehlikenin önlenmesi için çok önemli bir hareket olmuştur.”
Darbe girişiminde şehit edilen 249 kişinin anıldığı programda daha sonra Kur’an-ı Kerim okunmasının ardından, öğrenciler tarafından hazırlanan ve 15 Temmuz’u işaret diliyle anlatan gösteri sahnelendi.
Bazı vatandaşların gözyaşlarına hakim olamadığı gösteri, katılımcılar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.
Programın ardından alanda toplanan vatandaşlar, demokrasi nöbeti tutmaya başladı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …