15 Nisan Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’da 23 Nisan Coşkusu

Erzincan’da 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Erzincan’da coşkuyla kutlandı. 13 Şubat Spor Salonunda düzenlenen programla birlikte öğrenciler kendilerine armağan edilen 23 Nisan Çocuk Bayramını coşkuyla ve heyecanla kutladılar. 13 Şubat Şehir Stadyumunda ki kapalı spor salonunda gerçekleşen kutlama töreninde minik öğrenciler gösteri yaparken aileleri de onalrı yalnız bırakmadı.
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Erzincan’da kutlama programı düzenlendi. 23 Nisan tüm yurtta olduğu gibi Erzincan’da da coşkuyla kutlandı, programa atkılım yoğundu.
13 Şubat Spor Salonunda düzenlenen programla birlikte öğrenciler kendilerine armağan edilen 23 Nisan Çocuk Bayramını coşkuyla ve heyecanla kutladılar.
Kutlamaların ilki Belediye sarayı önündeki Atatürk Anıtına çelenklerin sunulması ile başladı. Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunulmasının ardından, 13 Şubat Şehir Stadyumunda ki kapalı spor salonunda törenlere geçildi.
Törene; Vali Ali Arslantaş ve eşi, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Kemal Başak, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, kurum müdürleri, öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün. Geleceğin teminatı olan gençlerin kendilerine armağan edilen bu bayramı coşku içerisinde kutladıklarını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, “Cumhuriyet güneşinin berrak yüzünün Anadolu semasıyla buluşmuş olduğu Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 97. Yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tüm Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de mutlu bir şekilde karşılamanın ve kutlamanın mutluluğu içersindeyiz. Şüphesiz ki Cumhuriyetin birinci ve baş kilometre taşı 19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının Samsun’da yakmış olduğu meşale tüm Anadolu’da en ücra noktasında karşılığını bulmuş Anadolu insanında heyecanını aks ettirmiştir. Tabii ki özellikle bu yanan meşale sırasıyla Amasya’da, Erzurum’da, Sivas’ta, Erzurum’da ve nihayetinde 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışıyla taçlandırılmıştır.” dedi.
Vali Recep Yazıcıoğlu İlkokulu tarafından hazırlanan programda, öğrenciler tarafından okunan şiirlerin ardından, öğrenciler gurupları hazırladıkları gösteriler ile izleyicilere eğlenceli anlar yaşattılar.
Halk oyunlarının gösterilerinin ardından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenleri renkli görüntüler ile sona erdi.

Diğer Haberler

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …

Prof. Dr. Erdem Yavuz TYB’ de Erzincan’ın Kurtuluşunu Anlattı

Prof. Dr. Erdem Yavuz Yazarlar Birliğinde Erzincan’ın kurtuluşunu anlattı Erzincan Ermeni olaylarının yoğunlaştığı bir yerdi …