Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’da 3 Mayıs Turan Gecesi Coşkuyla Kutlandı

Erzincan’da 3 Mayıs Turan Gecesi Coşkuyla Kutlandı

Erzincan Ülkü ocakları Başkanlığının düzenlemiş olduğu 3 Mayıs turan Gecesi 13 Şubat Kapalı Spor salonunda çeşitli etkinliklerle kutlandı. 3 Mayıs 1945’te ortaya çıkan Türkçülük Günü, günümüzde de çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.
13 Şubat Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen program Ülkü Ocakları İl Başkanı Ferhat Taşdan’ın açılış konuşması ile başladı.
Taşdan yaptığı açılış konuşmasın da; “Bugün gururla idrak ettiğimiz 3 Mayıs ruhu bundan 73 yıl önce 3 Mayıs 1944 de dönemin iktidarı tarafından ırkçılık yaptıkları gerekçesiyle Türk Milliyetçilerini tutuklamaları ve mahkemelerde yargılamalarıyla başlamıştır.
Türk Milliyetçileri Türklüğü savunmanın bedelini işkencelere, tabutlara ve tabutluklara maruz kalarak nice çile ve sıkıntılara göğüs gererek ödemişlerdir. 3 Mayıs 1944 Türk Milliyetçiliği fikrinin eyleme dönüştüğü, kötü gidişata dur demek için tarihi köklerine tutunarak ayağa kalktığı kutlu bir gündür. O güne kadar edebi ve ilmi bir saha olan Türkçülüğün tarihinde bir dönüm noktası, bir fikrin harekete dönüşmesinde mihenk taşıdır. Türk milliyetçilerine en acımasızlığı yaşatanların karşısında “Çileler bizim rütbemizdir” diyerek, her türlü olumsuzluk ve zorluk karşısında Türk milletine en derin sevginin tüm dünyaya ilan edildiği gündür. Programımızı düzenlenmesinde büyük gayret ve fedakârlık gösteren İl Ocak yönetiminde görev yapan arkadaşlarım başta olmak üzere, İlçe Ocak Teşkilatlarıma, Üniversite, Ortaöğretim ve Bayanlar birimi teşkilatlarıma, Maddi ve Manevi desteğini esirgemeyen dava arkadaşlarım ve saygı değer büyüklerime, Katılımlarınızla gücümüze güç katan siz çok kıymetli misafirlerimize en yürekten ve kalbi duygularımla teşekkür ediyor, Saygılarımı sunuyorum. 3 Mayıs Türkçülük Bayramı Kutlu Olsun
Ne Mutlu Türküm Diyene diyerek tamamladı. Program 13 Şubat Kapalı Spor salonunu dolduran binlerce ülkücü ve genç Asenalar saygı duruşu ve toplu olarak okunan istiklal marşı sonrası uzun süre slogan attılar. Genç Asena Mukaddes Gizem Aybaba’nın okuduğu Şiir tüm salon tarafından uzun süre alkışlandı.
Erzincan Ülkü ocakları Başkanlığının düzenlemiş olduğu 3 Mayıs turan Gecesinin konuğu olan Ahmet Öngel tarafından verilen konser sık sık atılan sloganlar ile kesildi. 13 Şubat Kapalı Spor salonunda gerçekleştirilen programa Milliyetçi Hareket Partisi İl ve İlçe Teşkilatları İlçe ve Belde belediye başkanları, Büyük Birlik Partisi Erzincan İl Başkanı Tolga Altınoluk, Sivil Toplum Kuruluşları, ile davetliler katıldı.
Ülkücü İşciler Genel Başkan Yardımcısı Mutlu Özdemir’e takdim edilen Plaket sonrası Atilla Yılmaz konserinde sık sık “ Ne Mutlu Türküm Diyene” sloganı eşliğinde ülkücü ve genç Asenalar oldukça coşkulu anları yaşadılar.

Diğer Haberler

Çayırlı’da Vatandaşlara Aşure İkramı Yapıldı

Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure Günü dolayısıyla Çayırlı’da yaşayan vatandaşlara aşure ikramı yapıldı. Çayırlı …

Psikososyal Destek Ekiplerine Teşekkür Belgesi Verildi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Tarafından Depremde Büyük Bir Özveri ile Görev Yapan …