9 Aralık Cumartesi , 2023
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’da sürek avı gerçekleştirildi

Erzincan’da sürek avı gerçekleştirildi

Erzincan’da çiftçilerden gelen talep üzerine harekete geçen Erzincan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Uluköy’de domuz sürek avı başlattı. Erzincan Avcılar ve Atıcılar İhtisas Spor Kulübü üyeleri ile köylerdeki avcıların katılımıyla Uluköy civarında domuz sürek avı yapıldı. Avcılar yaban domuzu popülasyonunu bertaraf etmek için gün boyu arazide avlanma yaptı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Saadettin Taşkesen sürek avı hakkında bilgi vererek, “Uluköy bizim tarımsal faaliyet bakımından potansiyeli en yüksek köylerimizden birisidir. Kırsal alan ve dağ yamaçlarına yakın olan bir köyümüz olduğundan yaban hayvanları sürekli buradaki tarımsal faaliyetlere çok ciddi zararlar vermektedir. Bu köyümüzde büyük oranda sebze ve meyve yetiştiriciliği yapılmaktadır. Burada yetiştirilen ürünlere yaban domuzları tarafından çok büyük zararlar verilmektedir. Köy muhtarı tarafından bizlere böyle bir müracaatı oldu ve Valimizin oluru ile yaban domuzu sürek avı başlattık.” dedi.
Erzincan Avcılar ve Atıcılar İhtisas Spor Kulübü üyesi Yılmaz Toyran ise yaptığı açıklamada, ” Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün bu konuda bize bir talebi oldu. Kulüp olarak bizlerde bu ava iştirak ettik. İlk önce avcılarımız ve sürekcilerin güvenliği ile ilgili toplandı yaptık. İnşallah güzel bir av geçer. Köylülerimize yardımcı olmak için bizler buradayız. Sebze ve meyve yetiştiriciliğinin fazla olduğu köyde, yaban domuzları köylüleri zarar uğratıyor. Bunun önüne geçilebilmesi amacıyla böyle sürek avı düzenlendi ve bizlerde katıldık.” dedi.

Diğer Haberler

Sağlık Konusunda Farkındalık Oluşturuldu

Erzincan İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Birimi tarafından 14 Kasım Dünya Diyabet Günü ve …

Erzincan MEM 2022 Yılı Okul Eğitimi Erasmus+ Programı Kapsamında Gerçekleştirilen Köln Hareketliliği Tamamlandı

Erzincan İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve akredite olunan Okul Eğitimi proje hareketlilikleri …