24 Haziran Pazartesi , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’daki Projelerin Toplam Maliyeti 3 Milyon 905 TL

Erzincan’daki Projelerin Toplam Maliyeti 3 Milyon 905 TL

Erzincan’da İl Koordinasyon kurulu toplantısı gerçekleşti. Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın başkanlığıdan gerçekleşen toplantıda Kamu kurum ve kuruluşları olarak vatandaş odaklı yönetim anlayışı içerisinde hizmet kalitesini
yükseltmeyi amaçladıklarını belirten Vali Arslantaş konuyla ilgili olarak toplantıda açıklamalarda bulundu.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın başkanlığında İl Koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı. Erzincan Üniversitesi Başöğretmen Salonu’nda gerçekleşen koordinasyon kurulu toplantısında kurum müdürleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Erzincan Valisi Ali Arslantaş’ın yanı sıra Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İlyas Çapoğlu, Eminet Müdürü Bülent Şensoy, kurum müdürleri ve davetliler katıldı.
Gerçekleşen toplantıda açıklamalarda bulunan Vali Arslantaş; “Kamu kurum ve kuruluşları olarak vatandaş odaklı yönetim anlayışı içerisinde, vatandaşlarımızın önerilerini de göz önünde bulundurarak zaman kaybına yol açmadan, sorunları mahalinde çözmek suretiyle kamu hizmetlerinde ki kaliteyi yükseltmek istiyoruz. Bu amaçla her ay muhtarlar, halk ve güvenlik toplantıları ile 6 ayda bir ekonomik toplantılar düzenliyoruz. Bu toplantılarda vatandaşlarımızın sorunlarına doğrudan çözüm sağlamak yanında illimizin kalkınması, yatırım ve istihdam konuları görüşülmekte ve gerekli kararlar alınmaktadır.
Kamu yatırımları söz konusu olduğunda ilimizde kısa olan inşaat mevsiminin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve yatırımların planlanan sürede tamamlanması arzusu içerisindeyiz. Bu amaçla inşaat sezonundan önce proje hazırlık ve ihale süreçlerinin tamamlanmasına önem veriyoruz. 2017 yılında yapılan yatırımlar hakkında bazı bilgiler vermek istiyorum. İlimizde yerel yönetimler hariç 235 proje uygulanmakta. Projelerin bedelleri 3 milyar 905 milyon TL. Önceki yıllarda 1 milyar 552 milyon TL harcama yapıldı. 2017 yılı ödeneği 285 milyon TL. inşaat sezonu henüz başlamadığından 15 Milyar 215 milyon TL henüz harcanmış, yüzde 6’lık bir nakdi gerçekleşme sağlanmıştır. Daha sonraki süreçte çok daha artacağı ümidi içerisindeyiz” dedi.
 

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …