Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincan’ın En Eski Eczanesi Nokta Koydu

Erzincan’ın En Eski Eczanesi Nokta Koydu

Erzincan’da uzun yıllar Eczacılık alanında hizmet eden Petek Eczanesi Sahibi Saldıray Baydemir 47 yıl severek yapmış olduğu Eczacılık mesleğini bıraktığını ve emekli olduğunu açıkladı.
Erzincan’ın en eski eczanesi olan Petek Eczanesi 43 yıllık hizmetine nokta koydu. Erzincan halkı tarafından çok sevilen ve Petek Eczanesi Eczacı Salidray Baydemir’in emekli olmasıyla kapandı. Eczaneye sıklıkla gelen vatandaşlar ise Petek Eczanesi’nin kapanmasına çok üzüldüklerini ifade ettiler.
Erzincan’da Ordu Çarşısı üzerinde bulunan Petek Eczanesi’nde 43 olmak üzere 47 yıldır hizmet veren Eczacı Saldıray Baydemir “Bir hastaya yardımcı olmanın sadece ticari değil aynı zamanda kutsal boyutu olduğuna inanıyoruz” diyerek meslek hayatıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Eczacı Saldıray Baydemir; “1946 Erzincan Merkez ilçe doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Erzincan’da, Üniversite eğitimimi İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde 1970 yılında tamamladıktan sonra Erzincan Sosyal Sigorta Hastanesinde Eczacı olarak göreve başladım. Askerlik görevimi Samsun Sahra Sıhhıyye Okunda Yedeksubay olarak 1973 yılında yaptım.1974 yılından itibaren 31 Mayıs 2017 yılına kadar aralıksız 43 yıl kendi eczanemde hemşehrilerime hizmet ettim. Kısa bir ömürde Sağlık gibi kutsal hizmet alanında, doğup büyüdüğüm topraklarda çok sevdiğim aziz hemşehrilerime böyle bir hizmeti bana nasip ettiği için Allah’a şükrediyorum. Bir hastaya yardımcı olmanın sadece ticari değil aynı zamanda kutsal boyutu olduğuna inanıyoruz. 1992 depreminin zor koşullarında da hizmete devam ettim. Ama hiçbir zaman memleketimizi terketmeyi düşünmedik.Ümitsizliğe kapılmadan bütün zorlukları, devletimiz ve hemşehrilerimizle el ele vererek dayanışma içinde aşmaya çalıştık. Tabi ki her şeyin sonu olduğu gibi hizmetinde bir sonu var. Biraz da kendimize zaman ayırmanın vaktinin geldiğine inanıyorum. Ülkemiz yıllar içinde, her alanda olduğu gibi sağlık alanında da önemli gelişmeler kaydetti. Gerek yetişmiş insan gücü gerekse teknolojik gelişmeler hizmetin boyutlarını ve niteliğini etkilemiştir. Meslek hayatımı sonlandırırken yanımda bulunan,14 Mayıs Eczacılık Bayramında plaketle onurlandıran, Eczacılık Fakültemizin saygıdeğer Dekanı Sayın Prof.Dr. Bülent Gümüşel beyefendiye, Eczacılar Odası Temsilcisi Sayın Burak Sarıkaya’ya, Eczacı meslektaşlarıma özellikle teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Bu duygularla hemşehrilerime sağlıklı, huzurlu mutlu yıllar diler,selam, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Diğer Haberler

“Gözümüz Olun” Projesi İşbirliği Protokolü İmza Töreni Düzenlendi

Erzincan’da huzur ve güven ortamının daha da arttırılması amacıyla Vali Hamza Aydoğdu başkanlığında, “Gözümüz Olun” …

Tanoğlu, Hukuki Süreç Başlattı

Erzincan’da faaliyet gösteren Ajans Erzincan isimli haber sitesinde yayınlanan haberlerle ilgili olarak Erzincan Ticaret ve …