Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincanlı Öğrencilerle Gürcistan’dan Gelen Öğrenciler “Gönül Köprüsü” Oluşturdu

Erzincanlı Öğrencilerle Gürcistan’dan Gelen Öğrenciler “Gönül Köprüsü” Oluşturdu

Uğur Okulları Erzincan Uğur Temel Lisesi tarafından kardeş okul projesi kapsamında Gürcistan Khala lisesi öğrencileri Erzincan’da geldi. Uğur Okulları Erzincan Uğur Temel Lisesi Gürcistan’dan gelen öğrencileri ile gönül köprüsü oluşturdu.
Erzincan’da Uğur Okulları Erzincan Uğur Temel Lisesi Gürcistan’dan gelen öğrencileri ile gönül köprüsü oluşturdu. Uğur Okulları Erzincan Uğur Temel Lisesi tarafından kardeş okul projesi kapsamında Gürcistan Khala lisesi öğrencilerini Erzincan’da ağırladı.
20 kişilik öğrenci ve öğretmen grubu ile Gürcistan’dan Erzincan’a gelen misafirler kardeş aile kapsamında ailelere misafir ediliyor.
Kardeş okul projesi hakkında bilgi veren Proje koordinatörü Uğur Temel Lisesi İngilizce öğretmeni Anıl Pak açıklamasın da; “Erzincan Temel Lisesi olarak Gürcistan Khala isimli devlet okulu İngilizce öğretmeni ile internet üzerinden irtibata geçerek kardeş okul projesini hayata geçirdik. Yapmış olduğumuz organizasyon da Gürcistan Khala okulu öğretmen ve öğrencileri Erzincan’a geldiler. Bizim öğrencilerde Gürcistan’a davet edildi. Bizlerde Yaklaşık 25 kişilik öğretmen ve Öğrenci grubu ile Gürcistan’a ziyarette bulunacağız.
Projemizin amacı İngilizce eğitimini geliştirmek ve iki ülke arasında kültürel ve eğitim konusunda birbirlerini tanımaları. Gelen misafirler bizlerin öğrencilerinin evlerinde kalıyorlar burada sosyal ve kültürel bağları geliştirmeyi hedefliyoruz. İlk günlerinde Kemaliye ziyaretinde bulunduk tarihi ve kültürel alanlar ziyaret edildi Kemaliye de bizleri ağırlayan Kaymakamımız ve Belediye başkanımıza teşekkür ederim. Bugün Milli Eğitim Müdürlüğü, Erzincan Belediyemizi ve Valiliğimizi Ziyaret ettik çok iyi karşılandık Misafirlerimize hediyeler takdim edildi projemize destek veren İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze Erzincan Belediyemize , Erzincan Valiliğimize, Okul idaremize kurucu başkanımıza ve tüm öğretmen ve konuklarımızı misafir eden ailelere teşekkür ederim” dedi.
Cumhuriyet meydanın da Gürcistan öğrencileri kendi kültürlerini sergileyerek yapmış oldukları folklor gösterisi ve seslendirdikleri müzik katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı. Erzincan Mehter takımı gösterisi ve Erzincan Belediyesi Folklor ekibinin halk oyunları ile devam eden program Avm gezisi ve öğrencilerin ailelere dönüşü ile tamamlanacak
Gürcistan Khala Okulu İngilizce öğretmeni Elza Makaradze yaptığı teşekkür konuşmasında şu ifadeleri kullandı.
Makaradze; “Burada çok güzel misafir ediliyoruz çok farklı kültürlerle karşılaştık halkınız çok güler yüzlü misafirperver herkese teşekkür ederim dedi.
Kardeş Okul Projesi kapsamında Erzincan Temel Lisesi konukları Cuma günü ülkelerine dönecekler.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …