Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincanlı Sanatçı Salcan Kelkit’teki Minik Öğrencilerle Buluştu

Erzincanlı Sanatçı Salcan Kelkit’teki Minik Öğrencilerle Buluştu

Kelkit Belediyesi tarafından Hacivat ile Karagöz oyunuyla minik öğrencilere gösteri sunuldu. Erzincanlı sanatçı Mahmut Salcan’ın gösterisiyle salondaki öğrenciler keyifli dakikalar geçirdi.
Erzincanlı sanatçı Mahmut Salcan gösterileriyle Türkiye’nin dört bir yanında devam ediyor. Son olarak Kelkit Belediye Başkanı Ünal Yılmaz’ın öncülüğünde Kelkit’teki ilkokul öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen etkinliğe katıldı ve oradaki minik öğrencilerle buluştu.
Erzincanlı sanatçı Mahmut Salcan’ın Hacivat ile Karagöz oyununu sergilediği etkinlikte öğrenciler salonu doldurdu. Gerçekleşen etkinliğin amacının kültürel bir miras olan Hacivat ile Karagöz oyunu hakkında minik öğrencilere bilgi vermek olduğunu söyleyen Kelkit Beleidye Başkanı Ünal Yılmaz bu tür etkinliklerin öğrencilere fayda sağlayacağını ve bölgedeki velilerinde bu etkinliklerden memnun olduğunu dile getirdi.
Erzincanlı Sanatçı Mahmut Salcan ise; “Bizler bu tür etkinlikleri Türkiye’nin her yerinde ve Uluslar arası düzeyde de yapıyoruz. Ancak bu etkinliğin çocuklarımıza çok büyük faydaları olduğuna inanadığımız için özellikle onların programlarına ayrı bir heyecanla katılıyoruz. Onların yüzlerindeki tebessümü gösrmek bizleri mutlu ediyor. Çünkü onlar bizim geleceğimiz ve milli değerlerimizin bilincinde büyümelerini sağlamak için elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz” dedi.

Diğer Haberler

Kaymakam Kaykaç, Mehmetçikle İftar Yaptı

Refahiye Kaymakamı Eyüp Kaykaç; Belediye Başkanı Çakmak Paçacı, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Hüsamettin Erol, …

Emniyet Teşkilatı İftarda Buluştu

Türk Polis Teşkilatının 177’nci kuruluş yıl dönümünü ve Polis Haftası dolayısıyla iftar programı düzenlendi. Düzenlenen …