22 Mayıs Çarşamba , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincanlılar 2 günde 4 Mevsimi Yaşadı

Erzincanlılar 2 günde 4 Mevsimi Yaşadı

Erzincan’da iki gündür sağanak yağış ve dolu etkili oldu. Şehir üzerinde etkili olan sağanak yağış ve dolunun ardından yüksek kesimlere kar da yağdı. Vatandaşlar sıcak günleri beklerken kışı tekrar yaşadılar.
Kent genelinde gece boyunca devam eden sağanağın ardından, Üzümlü ilçesindeki 3 bin 549 rakımlı Esence Dağı başta olmak üzere yüksek kesimlerde kar yağışı etkili oldu.
Kentin en yüksek noktası olan dağın zirvesi ve yüksek kesimlerdeki kar, kartpostallık görüntüler oluşturdu. Etkili olan yağışlar şehir genelinde vatandaşların 4 mevsimi 2 gün içerisinde yaşamasına sebep oldu.
Vatandaşlar Mayıs Ayı sonunda hem yağmur, hem dolu hem de kar yağışı gördüklerini ifade ederek şunları söylediler; “Mayıs ayı sonunda hem yağmur gördük, hem dolu gördük, hem de kar yağışı gördük. Eğer başka bir yağış çeşidi olsaydı o da olurdu” diyerek konuyu esprili bir şekilde dile getirdi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …