23 Haziran Pazar , 2024
Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincanlılar Ankara’da İftarda Buluştu

Erzincanlılar Ankara’da İftarda Buluştu

Erzincanlılar Geleneksel İftar Yemeği’nde Erzincanlılar Ankara’da bir araya geldiler. Sivil Toplum Kuruluşları tarafından organize edilen programa Erzincanlılardan katılım yoğundu. Gerçekleşen iftar programı Kuran’ı Kerim okunması ile başladı. Programda ERDEF Başkanı Selahattin Ayvaz ve AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle günün anlammve önemini belirten konuşmalarını yaparak bilik ve beraberlik çağrısında bulundular.
Ankara’da düzenlenen Erzincanlılar Geleneksel İftar Yemeği’nde Erzincanlılar buluştu. Sivil Toplum Kuruluşları tarafından organize edilen programa eski Maliye Bakanı Hasan Basri Aktan, AK Parti Erzincan Milletvekili Sabahattin Karakelle, İstanbul eski Milletvekili Celal Dinçer, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Müşteşar Yardımcısı İsmail Yücel, Merkez Valisi Ahmet Kara, ERSİAD Başkanı Tevhit Şevket Tavşanoğlu, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Selami Akkuş, aynı Üniversitenin Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof Dr. Metin Orhan, İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Salih Yılmaz, ERT ‘nin sahibi Rıza Şah Dağ, İşadamları Mehmet Alkan, Aydın Alptekin gibi çok sayıda işadamı, bürokrat ve akademisyen katıldı.
Yoğun bir katılımın olduğu iftar programı Kuran’ı Kerim okunması ile başladı. Duanın ardından ERDEF Başkanı Selahattin Ayvaz günü anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.
Ayvaz yaptığı açıklamasında; “Geleneksel Erzincanlılar iftar programına hoş geldiniz. Bu ayın manevi iklimi bizleri bir kez daha bir araya getirdi. Dostlarımızla, arkadaşlarımızla bir kez daha kucaklaştık. Vefat eden yakınlarımıza, Ülkemiz için hayatını kaybeden şehitlerimize hatimler okuttuk, dualar ettik. Allah hepsine rahmet etsin, nur içinde yatsınlar. Bu vesile ile Erzincan’ı, orada toprağa emanet ettıklerimizi, çocukluğumuzu, gençliğimizi, anılarımızı hatırladık. Zaten biz Erzincan’dan hiç kopmadık. Erzincanla bağımızda, sevgimiz de devam ediyor. Bizleri bir araya getiren halen içimizde yaşayan Erzincan bağı değil mi? Ramazan ayı vesilesiyle aramızdaki sevgi bağı, yardımlaşma ve dayanışma duygusu artmaktadır. Dünyada ve çevre ülkelerde yaşananlar, bizlerin bir olmasını, birlikte haraket etmesini zorunlu kılıyor. Askerimizin, polisimizin Ülkemiz için can verdiği günlerde hiç kimse sen, ben kavgası yapamaz. Şairin dediği gibi Sen ben desin efrat, aradan birliği kaldır Milletler için kıyamet işte o zamandır. Erzincan sivil toplum kuruluşları olarak her zaman bir olduk. Birlikte, Erzincan için, Erzincanlı için çalışmaya gayret ettik. Gurbette ve sılada yaşayan hemşerilerimizde gerektiğinde siyasi görüş, fikir ve düşünce farklılığını bir kenara koymakta. Hem şehrimize, hem de ülkemize sahip çıkmaktadır. “Erzincan Birdir Birliktedir” duygusunu bir kez daha bizlere yaşattığınız ve davetimize icabet ettiğiniz için hepinize teşekkür eder Saygılarımı sunarım” dedi.
Toplantıda istek üzerine kısa bir konuşma yapan Milletvekili Sabahattin Karakelle ise, Ülkenin bugün içinde bulunduğu durumu izah ederek büyük bir mücadele verildiğini belirtti. Bu mücadelede verdiğimiz şehitleri anan Karakelle, birlik ve beraberliğimizin önemini anlattı.

Diğer Haberler

Tanoğlu’ndan Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj …

ERZİNCAN’DA DEĞİŞİM ARZUSU VE İSTEĞİ KAPALI MEKÂNLARA SIĞMIYOR

Erzincan Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yüksel Çakır,  seçim çalışmaları kapsamında Halit Paşa Mahallesinde mahalle sakinleri …