Home Buradasınız/ GÜNCEL Buradasınız/ Erzincanlılar, Bostancı Gösteri Merkezi’nde buluşuyor

Erzincanlılar, Bostancı Gösteri Merkezi’nde buluşuyor

Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) tarafından organize edilen ve Erzincan İlçe Dernekleri’nin de katkı sunduğu 5. Geleneksel Erzincanlılar Şöleni ile, gurbette yaşayan Erzincanlılar, İstanbul Anadolu Yakasını sallayacak.
AYEDER Yönetim Kurulu, İlçe Dernek Başkanları ile bir çok kez bir araya gelerek, şölen hakkında görüş alışverişinde bulundu ve Erzincanlılara yakışır bir şölen gerçekleştirmek için ciddi çalışmalar yürüttü.
19 Şubat 2017 Pazar Günü Bostancı Gösteri Merkezi’nde organize edilecek olan Geleneksel Erzincanlılar Şöleni, önceki yıllarda olduğu gibi bu yılda gurbette yaşayan binlerce Erzincanlıyı buluşturacak ve birlik beraberlik içerisinde büyük coşku yaşanacak. İlknur Kaplan’nın sunuculuğunu yapacağı Erzincanlılar Şöleninde, Türk Halk Müziği Sanatçıları Hüseyin Turan, Arzu Şahin, Oğuz Aksaç, Aynur Haşhaş, Aynur Güneş, Gürkan Çapkan, Sercan Direk, Göksel Sağlam, Eda Alakuş, Özden Irmak, Öznur Sulari, Cengiz Yurtseven, Ebru Çiçek ve AYEDER Gönüllüleri THM Topluluğu sahne alacak.
Anadolu Avrupa Yakası Erzincanlılar Derneği (AYEDER) Başkanı Gürsel Sarımaden, baş başa vermeyince taşın yerinden kalkmayacağını belirterek, “Yalnız taştan duvar olmaz. Bir araya gelmek başlangıç, bir arada durmak ilerlemek, birlikte olmak ise başarı getirir” dedi.
“Bizler, metropol şehirde aynı toprağın ayrı düşmüş insanlarıyız.” diyen Başkan Sarımaden, “Birbirimizi tanımak, birlik ve beraberliğimizi sağlamak amacıyla bu yıl 5. Geleneksel Erzincanlılar Şölenini düzenledik. Birlik ve beraberlik meşalesini yakarak yürüdüğümüz yolda Erzincanlılarla bir arada olmak, ellerimizi kenetleyerek Erzincan sevdamızı bir kez daha haykırıyoruz” dedi.
AYEDER’in 2009 yılından bugüne, Erzincan ve Erzincanlılara yönelik faaliyetlerini sürdürdüğünü ifade eden Başkan Gürsel Sarımaden, “Çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Hemşehrilerimize eğitim, kültür ve sağlık konularında yaptığımız projeler ile destek olmayı ilke edindik. Bu ilkemiz doğrultusunda yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır.İlçe Derneklerimizin destekleriyle, 19 Şubat Pazar Günü Saat:13.00’de Bostancı Gösteri Merkezi’nde organize edeceğimiz, birlik ve beraberliğin egemen olacağı, 5.Geleneksel Erzincanlılar Şölenine, Erzincan dostlarını ve tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.

Diğer Haberler

Gazeteci-Yazar Kazım Erdem Özsoy, Aramızdan Ayrılalı Aldtı Yıl Oldu

Erzincan’da uzun yıllar gazetecilik yapan Özsöz Gazetesi Kurucusu Kazım Erdem Özsoy,  altı yıl önce bugün …

Cumhur İttifakı Olarak Erzincan’da Belediyeyi Kazanacağız

AK Parti Erzincan Milletvekili Süleyman Karaman, 31 Mart Yerel Seçim sürecini değerlendirerek Erzincan’da Cumhur ittifakıyla …